Hudba v MP3 ve fitness pro motivaci

Hudba a dnes i MP3 patří ke cvičení a ti co si to nemyslí by mohli alespoň souhlasit s tím že hudba cvičení zpříjemňuje. Dnes nebudeme rozebírat MP3 přehrávače ale hudbu jako příjemný a motivující doplňek. MP3 je dle mého nejvhodnější forma jak nosit hudbu do fitness centra


Máte rádi hudbu? Já ano a moc. Dlouho jsem byl takový ten typ bez vyhraněného vkusu. Prostě co zrovna frčelo to jsem poslouchal. S odstupem času jsem si začal vybírat a nedávno si ten svůj žánr tak nějak ustálil.

Hudba a fitness

Jak už bylo předesláno tak hudba prostě ke cvičení a fitness patří a pokud úplně nesouhlasíte tak jistě budete souhlasit s tím že hudba dokáže cvičení zpříjemnit. Dále místo slova hudba budu používat slovo MP3 protože jak se dozvíte – ideální cesta jak hudbu do fitness centra dostat jsou právě MP3.

V čem vám může hudba pomoci

Představte si váš normální trénink ve fitness centru – po práci, bez hudby, mírně unavení bez valné motivace. Asi si dokážete představit jak budou vypadat výsledky. Jak u žen na aerobicu tak u mužů při zvedání činek. Celkem otrava, že?

A nyní si představte jak skončíte v práci, do MP3 přehrávače si nahrajete zrovna takovoou hudbu na kterou máte náladu. Posléze naběhnete do posilovny s jasnou představou o tréninku a výsledcích.

Hupsnete na kolo dáte si na zahřátí 15 minut. Od prvního šlápnutí si v MP3 přehrávači pustíte Safri Duo a za rytmů pořádných bubnů na to šlápnete.

Zde vidíte první výhodu hudby:

“Hudba udává rytmus.”

Pokračujete dál na strečink – protáhnutí a to je velmi důležité pokud chcete předejít problémům v budoucnosti. Protahování nikoho moc nebaví jenže zkuste si třeba pustit hudbu. Ze zkušenosti vím že holky jsou svědomitější a protahují se déle než muži. Takže dívky šup tam s nějakou uklidňující hudbičkou.

Chlapi si můžou pustit něco jako přípravu na trénink. Pokud nechcete zahodit čas strávený v posilovně a cestou tak tomu musíte dát zabrat! Takže:

“Hudba která vás nabudí je dobrá hudba.”

Druhá výhoda hudby:

“Zvedne vám náladu a funguje jako motivační prvek.”

Na okraj doplním pokud vás někdo naštve a rozpálí do ruda – třetí výhoda hudby:

“Hudba uklidňuje!”

Zrovna teď když píšu tyto řádky sedím ve fitness centru u sacharidového pitíčka a uvědomuju si další výhodu hudby která je spojená s motivací:

“Hudba zvedá výkony!”

a tím pádem máte lepší náladu, dosahujete svých cílů a jste na lidi milejší, pomáháte druhým a jste prostě v pohodě.

“Hudba a MP3 jsou skvělý!”

Jak by kolega řekl: Jste free, cool a IN tedy takovej “frikulín” :))Vydáno dne 14.10.05 - publikoval: Miloslav Lujka

Přidat si článek Hudba v MP3 ve fitness pro motivaci do záložek: post this at del.icio.uspost this at Diggpost this at Google Bookmarks

Komentář

  1. Naprosto souhlasím, kvanta dobré hudby pro cvičení úplně zdarma najdete například na www.fitmusic.eu. Přehledně členěný podle aktivit a žánrů, u každé skladby tempo. Prostě paráááda.

    Jitka · 21.01.10 · #

  2. aká hudba sa odporúča?

    sabra · 2.05.11 · #


Jaký je opak dne?

Fitness menu