Psychologie - motivace k tréninku

Lidské oko - brána do duše

Každému z nás se občas nechce trénovat, někdo po určité době může začít trpět syndromem vyhoření. Dalšími problémy mohou být předstartovní nebo postartovní psychické stavy. Tohle vše řešíme v této sekci.


Články o tématu: Psychologie motivace

Praktické tipy na cestě za svými tréninkovými cíli

Mnoho lidí chce cvičit, ale nemá na to čas. Chceme toho tolik stihnout, že nakonec nestíháme nic. To ovšem není nic nového. O čem se zde chceme bavit, je cesta, jak z nabitého dne ukrojit kousek času pro zdravý pohyb. Při promyšlení níže uvedených bodů, by i ten nejzaměstnanější manažer měl najít čas trochu si zatrénovat.

Vydáno: 25.10.11 | Komentář [3]

5 svůdců motivace ke cvičení

Obrázek k článku motivace

Znáte to, několik let si držíte linii - chodíte do posilovny, sportujete, dodržujte zdravou životosprávu a občas si vyzkoušíte i nějakou tu dietu. Po čase ovšem začnete pohodlnět, místo 3 tréninků v posilovně za týden si už dáváte jen 1, fotbal jste vyměnil za návštěvu hospody s kamarády a zdravou stravu vzal čert při pojídání brambůrků u televize - kde se tedy k sakru vytratila vaše motivace ke cvičení?

Vydáno: 2.06.08 | Komentář [5]

Fitness deník - pokračování

Fitness deník vám s odstupem času pomáhá sledovat výsledky cvičení. Někteří si jej píší v posilovně a někteří až doma. Jaká by měla být frekvence zápisů? Existují na trhu fitness deníky? Samozřejmě že jsme nezapoměli přiložit skutečný fitness deník ke stáhnutí. Pokud se vám bude líbit můžete si jej vytisknout a používat.

Vydáno: 20.10.05 | Komentář

Fitness deník

Pokud cvičíte a máte nějaký cíl pak jeden ze způsobů jak překonat různé krize je vést si fitness deník. Občas se vyskytnou chvíle kdy si říkáte že se vaše hubnutí/přibírání zastavilo a upadnete do mírné deprese. Pokud máte fitness deník či jinou evidenci vašich pokroků můžete v těžkých chvílích nahlédnout a porovnat jak jste na tom byli před časem.

Vydáno: 19.10.05 | Komentář [1]

Hudba v MP3 ve fitness pro motivaci

Hudba a dnes i MP3 patří ke cvičení a ti co si to nemyslí by mohli alespoň souhlasit s tím že hudba cvičení zpříjemňuje. Dnes nebudeme rozebírat MP3 přehrávače ale hudbu jako příjemný a motivující doplňek. MP3 je dle mého nejvhodnější forma jak nosit hudbu do fitness centra

Vydáno: 14.10.05 | Komentář [2]

Fitness menu