Protein a letiště – díl 2.

Druhý a závěrečný díl skutečného příběhu jednoho začínajícího a cvičícího muže. Protein a cesta z Francie zpátky do České republiky. Hlavním hrdinou je Laktofit Super protein 75%


Pokud jste nečetli první díl o proteinu na letišti – doporučuji jinak vám bude trošku chybět návaznost. Pokračujeme druhým – závěrečným dílem o cestě proteinu Laktofit Super Protein 70% do Francie :)

Trávení proteinu s bublinkovou vodou

Zkuste to a dejte mi vědět. Nechci to moc barvitě popisovat ale ten protein co jsem pozřel před odletem v “čekárně u gate” – jak jste se mohli dočíst v minulém díle – mi v letadle ukázal že šetřílci a hardcore kulturisti to maj prostě těžký.

Většinu letu jsem strávil na záchodku kde na mě neustále klepala nějaká paní. Létání miluju a ještě navíc jsem měl místo u okénka. Navíc celý let zanechal na mých boxerkách bílé barvy “hnědou dálnici” – netuším proč :)

Příběh nekončí :)

Letište Charles de Gaulle a můj protein

Po přistání to bylo celkem v pohodě – proběhli jsme pasovou kontrolou a čekali na kufry – zavazadla. V tu chvíli mě napadlo že bych mohl pozřít trošku dalšího proteinu. Z letadla jsem byl krásně vyprázdněný a protože katabolismus nepřítel kulturistů :) asi tak jako maso vegetariánům – takže následovala operace číslo dvě.

Vybalil jsem protein z pytlíku a tentokrát jsem si řekl že na to půjdu chytře. Utíkal jsem na záchod kde jsem vylil bublinkovou vodu a nalil jen trošku – správné přiměřené množství a dosypával protein.

Nikde nic nevyteklo – takže jsem pokyvova hlavou a říkal: “Jo, jo jo je to tam, bohdá nebude aby Miles přišel o svůj protein …” dokonce jsem si i trošku zarapoval – nevzpomínám si už přesně co to bylo ale něco v tomhle smyslu: “Laktofit to je věc – sníst mě ho nech – až ho pošlu do svalů – všichni se budou klanět dolů ...” vím – nic extra velkýho ale velkej byl výraz pána který vyšel z kabink a poté co viděl tu spoušť na umyvadle a rapující čecha v upatlané košili – tak si asi myslel svoje.

Že by konečně protein

ani náhodou! Sotva jsem vyšel vítězoslavně ze záchodků – ochutnal jsem. Tak kvalitně chlorovanou vodu jsem už dlouho nepil Obzvlášť v kombinaci s Laktofit SuperProtein 70% to byla neskutečná “kvalitka”. V této chvíli jsem zapřel sám sebe a řekl, že za velký svaly se prostě musí zákonitě trpět.

V rámci kolegiality (urychlení konzumace proteinu) jsem dal – protože jsem hodný s sdílný :) – ochutnat svému kolegovi – který naznal něco ve smyslu že žaludek to zaplní ale ta chuť – no není to prostě úplně šálek jeho čaje – kolega je gentleman.

Takže protein padnul – cosi ve mě bručelo a vzpíralo se a dokonce cestou do office chtělo i ven – ale přesvědčil jsem ho aby zůstal v trávícím traktu :)

Protein a letiště po druhé

Návštěva Francie proběhla vklidu. Protein jsem si míchal s vodou – normální vodou – kterou darovali – vypadal jsem jako chudý příbuzný z východu :) Prostě ideál.

Po delším meetingu jsme se vydali taxi na letiště. Tentokrát vybaven pytlíkem přesně odměřeného množství a poloprázdnou 0,5l PET lahví na smíchání – ideální příprava profíka. Sice těžko na cvičišti – nemám rád přípravy :) – tak s očekáváním lehko na bojišti jsem vstoupil na letiště. Následovala klasika – checkin apod. Protože jsme vyjeli o trošku dříve – ve Francii nikdy totiž nevíte – oni mají jakýsi den kdy mohou centrem jezdit jen auta se sudýma značkama takže jsem opravdu netušil jestli dojedeme na to správné letiště :) Navíc Francouzi “strašně” rádi mluví anglicky takže ideál – na jakoukoliv anglickou otázku odpoví milionem slovních spojení a nosního frkání ve francouzštině a ve finále zavřou pusu až když jim ukážete peníze – hlavně prosímvás neplaťte kartou – to tam nemají moc v lásce – jsou to takový mafiánští patrioti. Prostě je asi baví šmelit a šustit si s těma papírkama zvanýma “Ojro”.

Protein celník a firma Laktofit

Proč – proč? Protože mám asi smůlu :( Proč firma Laktofit která vyrábí protein pro chudé – tedy pro mě toho času – nenapíše na etiketu:

Nepřipravujte před celní kontrolu v době teroristických útoků

Protože jsme čekali ve frontě tak mě nenapadlo nic jiného než si připravit proteinovou svačinku – když jsem měl už protein tak hezky napytlíkovaný a vody v lahvi tak akorát. Ve frontě kde byla spousta lidí a pochopitelně paranoidní ochranky – jsem to vytáhnul a začal trhat pytlík. Trhali jste někdy mikrotenový šáček? Osobně na něm dělám dvojité uzlíky aby se to náhodou nevysypalo do tašky – takže trhám stylem že udělám malé “očko” pod uzlem. V tu chvíli ke mě přiběhnul velký pán a jestli prý nemohu jít s ním

Šel jsem rudej jako rak zpočátku v bláhovém mínění že jsem asi VIP a chce urychlit mé odbavení. Chyba lávky. Pán se začal zajímat co mám v tom sáčku, proč to sypu do vody a kam to přepravuju. Celkem dlouho mi trvalo než jsem mu vysvětlil že to je supplement k mé výživě. Nabízel jsem mu i ochutnat ale nechtěl. Díky bohu že protein od Laktofitu je chuťově – jemně řečeno – nezaměnitelný – no prostě humus – tak pán ucítil. Pak ještě chtěl abych si zapnul notebook – který jsem přepravoval sebou – vypadalo to že má asi prémie za dopadené pašeráky drog a teroristy :) přepravující bomby v laptopech. Po celkem dlouhých 20ti minutách vše pochopil a nechal mě jít – ostuda jako blázen a já z proteinu neměl ten správný požitek. Ostatní se na mě dívali jako na teroristu :) a ti více chápavý pouze jako na podezřelého.

Ono mi to pak došlo že protein který má vanilkovou příchuť by asi mohl vypadat jako droga – nehledě na to když ho nějaký čech sype ze sáčku do lahve s vodou – aby to asi nebylo poznat a vypadalo to jako nápoj který pak odvodní a zvesela prodá drogu dál :)

Závěr

Let byl poklidný a já si příště vezmu raději proteinové tyčinky.

O tomto proteinu ale i jiných supplementech – doplňcích výživy – se budeme věnovat v jiných článcích hlouběji. Který je vhodný na a také se dozvíte více o nutričních hodnotách.

Přeji hezký den a šťastný let bez proteinu ;)Vydáno dne 12.09.05 - publikoval: Miloslav Lujka

Přidat si článek Protein a letiště – díl 2. do záložek: post this at del.icio.uspost this at Diggpost this at Google Bookmarks

Komentář


Jaký je opak dne?

Fitness menu