Osobní trenér do domu (II. díl)

Ilustrativní obrázek fitness trenéra s klientem

Pokračování článku o fitness trenérech do domu. V článku se dozvíte, v čem Vám může fitness trenér pomoci, co bude od Vás požadovat a jak se pohybují průměrné ceny za cvičení s fitness trenérem.


Četli jste již minulý díl o osobních fitness trenérech do domu?

Postupně k pěkné postavě i sebevědomí

Osobní trenér tedy sleduje nejen co a jak cvičíte, ale i co jíte nebo jestli máte dostatečné množství spánku. Na počátku je totiž většinou třeba upravit kromě pohybu i váš životní styl. Základem je pravidelný spánek, pravidelný pitný režim, stravovací režim a dvakrát denně pohyb. Trenér vás ale v žádném případě nenutí do žádných drastických diet, veškeré změny, ať již se týkají pohybových aktivit nebo jídelníčku, jsou postupné.

Podpoří vás, když už nebudete moct

Velkou výhodou osobního trenéra je, že se věnuje naplno skutečně jen vám a za několik tréninkových lekcí vás také může poznat natolik, aby vás mohl i správně motivovat k výkonu. Především pro ty notorické dietáře, či lidi s menší vůlí, je mimořádnou pomocí určitá forma koučingu, kterou vám trenér poskytuje. To oceníte právě ve chvílích, kdy nic nestíháte, vše vám leze na nervy a nemáte chuť pouštět se ještě do nějakého cvičení. Osobní trenér vás v takových okamžicích podpoří a motivuje, aby jste ve cvičení vytrvali. Krize většinou přichází po první třetině programu.  Díky trenérovi většina klientů krizi překoná, krátce poté většinou nastává zlom a změny začínají být viditelné.

Je potřeba mít doma nějaké sportovní vybavení?

Mnoho klientů osobních trenérů již doma má nějaké základní vybavení jako je například rotoped, stepper, běhátko, ale i bazén. Základním předpokladem pro trénink u vás doma to ale v žádném případě není. Je čistě na vaší dohodě s trenérem, zda stroje budete při tréninku využívat. Mnoho trenérů navíc dává přednost cvičení jen s vahou vlastního těla, za využití posilovacích gumiček, overballů či činek. Stroje tak mohou být využity k rozehřátí těla před posilováním.

Při osobním tréninku se ale nabízí celá řada aktivit, které s vámi trenér bude absolvovat. Zvolí takové, které jsou pro vás nejvhodnější. Může se jednat o jogging, jízdu na in-linech, rychlou chůzi či plavání. Při všech zmiňovaných aktivitách trenér po celou dobu sportuje s vámi, sleduje nastavenou zátěž, dobu tréninku i správnost cvičení.

Neustálá kontrola

Základní výhodou při cvičení s trenérem je právě to, že se vám po celou intenzivně věnuje. Nehrozí proto, že byste cvičili nevhodným způsobem, přetěžovali jednu část těla či špatně dýchali. Trenér vás naučí cvičit správným způsobem a vybírat si takové aktivity, abyste bez problémů mohli po absolvování základních tréninkových lekcí pokračovat sami, aniž byste si ublížili, či bylo vaše cvičení nesprávné, nebo neúčinné.

Změna napořád

Vzhledem k tomu, že práce osobního trenéra je pro něj velmi náročná, často věnuje svým klientům i 20 hodin tréninkových lekcí týdně, je nutno počítat i s vyšší částkou, než jste běžně zvyklí platit ve fitness centrech. Průměrná cena za lekci, která trvá hodinu a půl až dvě hodiny je 700 Kč. Na druhou stranu v moderních fitness centrech se cena za lekci s trenérem příliš neliší. Osobní trenér přitom ale nabízí celou řadu dalších výhod, o kterých jsme v tomto článku hovořili. Mnohým z nás může právě trénink s osobním trenérem změnu, ze které budeme již po celý život profitovat.Vydáno dne 1.10.08 - publikoval: Simona Maxová

Přidat si článek Osobní trenér do domu (II. díl) do záložek: post this at del.icio.uspost this at Diggpost this at Google Bookmarks

Komentář

 1. Sháníte osobního trenéra do domu v Praze a okolí? Neváhejte nás kontaktovat.
  Více informací na webu – www.fitness-trenink-doma.cz

  Fitness-trenink-doma.cz · 5.10.11 · #

 2. 9.Ahoj ja mám dobrou zkušenost s trenérkou ze studia MUŠA z Brna. Je to super cvičení doporučuji všem.

  http://www.studiomusa.cz/fitness-trener-do-domu

  — Petra Malá · 12.07.12 · #

 3. supr rady pro hubnuti na brichu a cviky

  cviky na brucho · 17.07.12 · #

 4. Přesně tak! Osobní trenér je jedním z prvních kroků k dosažení vysněné postavy. Bezpochyby při cvičení i nějaká to kila zhubnete, ale samotné hubnutí je jen bonusem na cestě k novému zdravému přístupu k životu.

  jak zhubnout zdravě · 22.10.12 · #


Jaký je opak dne?

Fitness menu