Pro koho je pilates

Téma pilates je v poslední době velmi často diskutované. V dnešním díle pilates uzavíráme a dozvíte se například pro koho je pilates vhodné, proč pilates cvičit a kam na pilates můžete zajít.


V prvním díle jsme si řekli o cvičení pilates. Nyní si ke cvičení pilates řekneme o něco více.

Pro koho je pilates

Pilates je pro všechny kteří nehledají svalnatou postavu – pro ně je kulturistika nebo fitness. Pilates však může být vhodným doplňkem k posilování. Při posilování často dochází vlivem větších vah a jednostranně zaměřených cviků ke “zkracování svalových úponů” a to zejména při nedodržení správného rozhýbání a strečinku. Mnoho cviků v pilates se věnuje na “natahování” svalů.

Pilates je super také pro všechny ženy. Neklade si nijak extrémně velké nároky na fyzičku a čas. Dá se cvičit téměř všude ale zde podotknu že aby pilates bylo účinné tak je důležité cviky provádět v celém rozsahu a technicky správně. Minimálně na prvních pár lekcí je dobré si sehnat trenéra který vás naučí základní cviky a sestaví vám třeba plán i domů. Pilates je tedy vhodné cvičení i na doma.

Pilates je skupinový sport – ač se to na první pohled možná nezdá. Pokud zvažujete jej začít cvičit protože to není jen “holé” cvičení ale kombinuje fyzickou podstatu cvičení s myslí pak bych doporučil rozhodně abyste nezačínali sami a dost možná také ne s trenérem. Začal bych na skupince – jste-li žena na ženské skupince kde si budete moci popovídat a probrat pocity a vaše otázky s ostatními. Sdílet zkušenost je jedna z možností jak se dozvědět něco nového a nezačít dělat chyby už na začátku.

Pilates je vhodné také pro ženy pracující celý den za stolem které nemají moc času na striktní jídelníček a tréninkové plány.

Proč cvičit pilates

pokud jej budete cvičit správně tak získáte:

Upozorňuji že bez správné stravy a aerobního treninku nebudete mít ploché bříško ani při sebelepším “pilates”.

Strava je 70% veškerého úspěchu!

Kde cvičit pilates

Pilates nabízí ve své nabídce téměř všechny lepší fitness centra. Doporučuji skupinové lekce kde si můžete vybrat stupeň pokročilosti a skupinu lidí která vám “sedne”.

Skutečně kvalitní instruktorku pilates i pro anglicky mluvící – jsem našel v nově otevřeném Life Centru – Vysočanská Life Center – je přímo na metru Vysočanská a je zaměřeno hlavně na ženy. Pilated vás zde bude cvičit certifikovaná Fitness Pilates Instruktorka – Ulrike Lillard.

Zde je odkaz na web zaměřený na pilates: www.pilates.cz

Hezké cvičení!Vydáno dne 7.11.05 - publikoval: Miloslav Lujka

Přidat si článek Pro koho je pilates do záložek: post this at del.icio.uspost this at Diggpost this at Google Bookmarks

Komentář


Jaký je opak dne?

Fitness menu