Fitness trénink a posilování

Fitness trénink panáčků

Namasírujte svaly a připravte se na pořádnou zátěž v posilovně při fitness tréninku. Přinášíme zaručené tipy a triky pro posilování, ale i formování postavy či zlepšování fyzické kondice.

Většina článků se týká fitness tréninku v posilovně, ale naleznete zde i cviky pro domácí použití či fitness program na čerstvém vzduchu.


Články o tématu: Fitness posilování

Kompenzační cvičení při vadném držení těla

Jak již bylo lehce naznačeno v minulých článcích na tomto fitness serveru, tak fitness a zdravý životní styl není pouze odvislé od hodin strávených v posilovně, tvrdé dřině při zvedání železa a přehnané konzumace suplementů s vidinou být velcí jako „oni". Fitness je především o tom, jak uvádět tělo do vyhovující fyzické kondice a tedy i celého člověka do psychické pohody. Cvičení v posilovně je sice také relativně důležité (z mnoha nejrozmanitějších důvodů), ale nejdůležitější je pochopitelně, aby tělo správně a bez větších problémů fungovalo, tak jak má.

Vydáno: 18.02.10 | Komentář [10]

Kompenzační cvičení

Cvičící dítě

Kompenzační cvičení zahrnují jednoduché cviky, přirozené pohyby či polohy zaměřené na určité dílčí úseky pohybového aparátu, jejichž působení se neomezuje jen na periférní orgány jeho výkonné a podpůrné složky, ale jejich prostřednictvím využíváme známých mechanismů nervosvalové regulace k vytvoření a upevnění žádoucích reflexních vazeb na různých úrovních řízení hybnosti. Snažíme se jimi odstranit jak zkrácení a oslabení svalu, blokádu či zatuhnutí kloubu, ale i zafixovaný návyk vadného držení a nesprávně prováděné pohyby v některé části těla.

Vydáno: 14.06.08 | Komentář [1]

Přibíráme trénink 1. – 2. týden

Chcete přibrat? V seriálu o přibírání jsme se zmínili o plánu pro přibrání z 80kg na 101kg. Probrali jsme jednotlivé fáze přibirání, jídelníček a dnes vám nabízíme trénink na první dva týdny.

Vydáno: 15.02.06 | Komentář [10]

Pro koho je pilates

Téma pilates je v poslední době velmi často diskutované. V dnešním díle pilates uzavíráme a dozvíte se například pro koho je pilates vhodné, proč pilates cvičit a kam na pilates můžete zajít.

Vydáno: 7.11.05 | Komentář

Cvičení pilates

Slyšeli jste už o pilates ale nevíte kam jej zařadit? Pilates není jen obyčejné cvičení. Jestliže vás pilates zajímá blíže ale nemáte čas číst sáhodlouhé studie pak si přečtěte tento článek. Pilates stručně, jasně a věcně.

Vydáno: 4.11.05 | Komentář [1]

Fitness menu