Posilovna Lanna Gym

Už vás nebaví klasické „ufuněné“ posilovny? Navštívili jsme posilovnu na Vinohradech – Lanna Gym. Pořádně jsme si zacvičili a skoukli prostředí. Lanna Gym je tak trošku jiná posilovna ve všech ohledech. A pokud chcete vypadnout ze všedního stereotypu klasických fitness center, máte rádi box, aerobic a jiné skupinové sporty tak byste si měli tuto recenzi na Lanna Gym.


Kontakt na Lanna Gym

Lanna Gym
Vinohradská 1789/40
120 00 Praha 2

Tel.: +420 222 513 644

Kde se fitko nachází?

Fitness Lanna Gym se nachází na ulici Vinohradská. Pokud budete – stejně jako já – mít menší problém to najít, tak je to proto, že Vinohradská je dlouhá ulice a trošku špatně číslovaná. Hledejte nad muzeem. Navíc na vinohradské je fitness klubíků více a ikdyž tenhle je jednoznačně největší tak zvenku to není úplně jednoduché najít.

Cesta do Lanna Gym

Jako vždy – vše na poslední chvíli – vyrazili jsme s kolegou z Černého Mostu. Na Vinohradskou trefím to není problém jenže když jsem míjel Flóru tak začalo přemýšlení na které straně Vinohradské to asi bude. Když jsme byli v půlce tak se objevilo první číslo a bylo mi jasné že Fitko bude na druhé straně.

Možná si říkáte – cožpak nemám mapu? Mám :) jenže nejsem takový řidič abych si vše nastudoval a vypsal dopředu. Takže nastalo očekáváné hledání. Kousek nad muzeem jsem auto otočil zpátky nahoru směr Flora. Po cestě potkal několik dalších fitness klubíků a navíc mi došla baterka v mobilu takže ideální stav – jako vždy ;)

Po chvilce se vše našlo a hurá na cvičení.

První dojem a obsluha

První dojem byl hodně velký – a to doslova :) Na internetových stránkách Lanna Gym píší že se jedná o rodinný sportovně relaxační klub. Pod slovem rodinný si prosímvás nepředstavujte malý. První dojem byl super. Fitness je zasazeno do prostor kina – dlouhé chodby a dobře zvolené barvy dotvářejí dojem luxusu.

Po vstupu na recepci – první co nás „ťuklo“ do očí byly právě velké prostory a turnikety jako na letišti. Z toho co jsem vypozoroval pijete a cvičíte na účet který pak zaplatíte.

Na recepci vás uvítají pohledné slečny které vás rády provedou po fitku.

Co Lanna Gym nabízí:

Naše cesta vedla celkem dlouhou chodbou jako znáte z divadla rovnou mezi boxery. A to si myslím je nejsilnější stránka Lanna Gym. Ring a celkově prostory na tenhle druh sportu ideálně vybavené. Vysoké stropy vás zbaví takového ocitu stísněnosti a těžkého vzduchu jako máte například v Axe na poříčí v letních měsících.

V horních patrech – dalo by se skoro říci v lóži najdete cardio – spinningové kola.

Pokračovali jsme do aerobic sálu. Mohu říci že pro aerobic a různé skupinové lekce je to místo téměř ideální. Kvalitní podlaha a vysoké stropy, dostatek vzduchu – to vše je velmi slušná kombinace.

Následovali jsme do šaten – působí luxusně a tento dojem jen podtrhují detaily jako například cedulka s logem LannaGym. Sprchy nejsou v porovnání s jinými fitness centry nic extra ale plní svůj účel a jsou celkem prostorné takže pánové nemusíte se bát že vám upadne mýdlo :)

Fitness centrum – posilovna

Nakonec jsme se převlíkli a zavítali do fitka – k činkám a strojům.

Na první pohled bylo pro nás trošku zklamáním. Po té luxusní procházce po recepci, boxerském ringu, aerobic sálu nás trošku zmátly o dost menší prostory. Po bližším prozkoumání posilovny jsme zjistili že posilovna má super podlahu – kde se nemusíte bát položit činku, je vybavena nejnovějším modelem strojů Technogym a celkový dobrý dojem podtrhuje televize a zrcadla.

Vyzkoušeli jsme si činky, bench – klasiku. U bench lavice jsme byli celkem překvapení :) Kotouče jsou menší než na které jste pravděpodobně zvyklí z jiných fitness center. Zkusil jsem si naložit 100večku. Těžká byla stejně ale vypadalo to jako těžítko na papír :)

Jednoručky jsou pekně vyskládané na horizontálních kolejnicích a váhově od 2kg do 50kg což pro některé zarputilé trhače železa může být málo :)

Stroj na záda, ramena super. Páky u strojů technogym jsou taky na úrovni ikdyž upřímně řečeno lépe se mi cvičí na LifeFitness a Hammerstrength.

Fitness instruktorka

Co nás však skutečně zaujalo byla fitness instruktorka. Zrovna pracovala se svojí klientkou a musím říci že Lanna Gym je první fitness centrum kde jsme za normálního provozu potkali takovouhle super instruktorku. Plná energie, úsměv, motivovala klientku tak jak jsem ještě neviděl. Neztrácela čas smskami, diskusí s ostatními – opravdu naplno se věnovala své klientce. A tohle považuji za skutečný benefit fitness center – lidi. Ne stroje – stroje si může zaplatit téměř každý ale získat kvalitní instruktorku která fitness žije a má něco za sebou v kominaci s řadou zkušeností je celkem slušnou zbraní proti konkurenci. Nový klienti je jedna věc ale vracející se spokojení je další. Pokusím se zjistit její jméno a přinést s ní někdy v budoucnu rozhovor – pokud bude mít zájem

Mnoho instruktorů jsou studenti škol kteří sice možná znají dobře teorii ale nikdy ji nevyzkoušeli a s lidmi reálně nepracovali a to považuji za kámen úrazu. Tato – troufám si říci Fitness Lady – byla opravdu něco co nás hezky šokovalo. Pokud tvrdě makáte – a nezáleží zda jste muž nebo žena – pokud máte skutečně svůj cíl a někam jdete – víte že potřebujete motivaci – hodně motivace. Jestliže máte možnost si párkrát zacvičit s takovouhle chodící energií – dokážete mnohem víc a to vaše telo potřebuje.

Cena a otevírací doba

Hodina stojí 130 CZK což je celkem dost. Nutno podotknout že Lanna Gym nabízí různé akce jako například poslední „Ježiškovská Bomba“ kdy jste schopni se dostat až na 39 CZK za hodinu.
Otevírací doba je od rána od šesti do večera do desíti – takže nabízí vybití i těm co cvičí před prací, místo oběda ale i těm co cvičí až po práci.

Závěrečné hodnocení

Lanna Gym bych nerad srovnával se zahraničními posilovnami jako jsou World Class, Gold”s Gym a podobně. Na druhou stranu se zase Lanna Gym nedá srovnávat s konzumními posilovnami typu Axa apod.

Lanna Gym je fitness klub a ne hard-core posilovna a je to klubík pro ty co nemají rádi takový ten stereotyp, studenou klimatizaci anebo partičku křičících nabušenců. Lanna Gym bych vřele doporučil dívkám které chtějí navštívit kvalitní aerobic a pánům co chtějí vyzkoušet pořádný a troufám si říci jeden z nejlepších „boxů“ vůbec.

Lanna Gym je takové hezké, luxusní, dostupné prostě „jiné“ fitness centrum.Vydáno dne 16.01.06 - publikoval: Miloslav Lujka

Přidat si článek Posilovna Lanna Gym do záložek: post this at del.icio.uspost this at Diggpost this at Google Bookmarks

Komentář

  1. Dobrej clanek, ale ve skole jsi tomu v cestine asi moc nedal? Koukam, ze carky ti asi nic nerikaji ;)

    honza · 30.07.08 · #

  2. Tefonni čísla uváděná na webu neexistuji .

    Luboš · 5.02.14 · #


Jaký je opak dne?

Fitness menu