Fit centra World Class

World Class je zejména v Evropě síť posiloven které jsou známy pro vysokou kvalitu za přijatelnou cenu. Protože v ní sám cvičím a považuji ji za jednu z nejlepších pojďme se jí podívat na zoubek blíže ve čtyřech článcích.


Ve World Class jsem začal cvičit před čtyřmi lety. Tenkrát jsme měli možnost si vybrat některé firemní benefity (výhody) jako zaměstnanci u americké společnosti Cisco Systems a tak jsem se rozhodl pro posilovnu. Vypadal jsem tenkrát jako proutek a jediný můj pohyb bylo pobíhaní po tramvaji před revizorem :) Vzhledem k tomu že sídlo firmy je v ulici v Celnici – takže nejbližší posilovna byl World Class.

World Class v České republice

World Class má u nás v současné době – k září 2005 – tři posilovny:

Prostředí

Navštívil jsem všechna tři cenra a musím konstatovat že mezi pražskými fitness centry je to absolutní špička. V marriotu jsem cvičil 2 roky, na václavském náměstí cvičím druhým rokem a několikrát na chodově. Každému fitku se budu věnovat zvlášt v následujících třech dílech.

Obecně prostředí připomíná tak trošku jiný svět – alespoň pro nezasvěcené. Pro hard-core kulturisty se prostředí možná bude zdát “moc čisté” s takovým zdravým fitnessáckým nádechem. A skutečně by to tak mělo být protože World Class se snaží profilovat jako fitness centrum pro všechny – nikoliv jako upocená posilovna pro borce od 100kg výš čisté váhy.

Fitko v marriotu je takové klubovější a co do velikosti je uprostřed. Sejdete dolů buď z ulice jakoby do Casina – projdete krátkou chodičkou a uvidíte recepci. Recepce je co do krásy asi nejhezčí ze všech. Personál je vyškolený v několika jazycích – čeština, slovenština, angličtina a rozhodně nešetří úsměvem což je moc dobře. Součástí fitka v marriotu je bazén, výřivka, posilovna, spinningová místnost, sprchy, parní a finská sauna.

Fitko na václavském náměstí je největší ze všech tří. Má tři patra – nahoře je spinningová místnost, kola a běhací pásy, prostředek jsou stroje, recepce a dámská šatna a spodní patro jsou povětšinou činky a pánská šatna. Sauny jsou parní, finské v obou šatnách – takže pánové mají smůlu :( a to platí pro všechny tři fitka.

Fitko na chodově je nejmladší a zároveň nejmenší. Zacvičit se dá taky pěkně jenom bych se obával momentu kdy se tam nahrne více lidí – tak máte prostě smůlu. Ale to se zatím co vím prý nestalo.

Stroje

Stroje ve všech třech patří mezi absolutní špičku – LifeFitness, Hammer Strength, Casall. Co víc dodat? Asi to že pokud nejste odborník tak se nemusíte obávat že by některý stroj vrzal nebo z něj něco padalo. Pokročilejší uživatel si vychutná dobře vychytané stroje které táhnou stejně celou trajektorii pohybu. Všechno je hezky potažené gumou, takže pokud vám spadne na nohu 10kg kotouč tak máte šanci že i odejtete se všema prstama.

Skupinové lekce

Takovým specifikem všech world classů jsou skupinové lekce. Oni prostě razí teorii All-inclusive takže zaplatíte a máte téměř všechno kdykoliv na jak dlouhou dobu potřebujete k dispozici. Nikdo vás nehoní s časem ani s počtem užívání – až na solárium ;) Můžete – zejména na václavském náměstí využít cyclingové lekce, tae-bo, jógu, aerobic a takové to všelijaké poskakování pro ženské na zadeček ;) Osobně jsem vyzkoušel před čtyřma letma spinning a málem jsem neodešel.

Úroveň lektorů od spinningu přes aerobic, dance lekce až po kick-box je jedna z nejlepších co v této republice a celé evropě můžete najít. Za všechny jmenuji Davida Huffa (v současné době ho tam už nevídám), Ria Hrušovská, David Stránský a další.

Úroveň trenérů – abych byl upřímný mám z toho rozporuplné pocity. Když vidím křehkou dívenku jak radí 2 metrové hoře jak správně cvičit triceps na kladce nebo naopak 60kg vážícího trenéra když vykládá jak přibrat … osobně si myslím že pro každého by měl být učitel jakýmsi vzorem. U ženské části s tím nemám problém – nicméně mezi chlapama jsem tam viděl jen jednoho “většího” a to ještě k tomu v marriotu. Spíš bych řekl že si tam chodí přivydělávat super kluci na školách – fyzioterapeuti apod. Ale to asi není na škodu.

Ceny

Možná vás zaskočí ceny. Mě osobně zaskočily jen v marriotu. Nejlevněji si zacvičíte na chodově a cena/výkon je nejlepší rozhodně na václavském náměstí. Pokud chodíte 4x týdně tak se dostanete na nějakých 78 korun za odcvičený den bez omezení. Takže dáte relaxaci, kolo, protáhnutí, zacvičíte si, zaběháte, sauničku, sprchování a k tomu hezkou hudbu a příjemné prostředí. Za necelých 80 korun mi to přijde super.

Různé formy členství

Ve všech třech centrech máte možnost několika možností jak zaplatit. Obecně se dělí na normální a VIP. VIP spočívá v tom že máte možnost využít bazénu. Osobně moc lidí nevidím bazén využívat protože VIP členství je o něco dražší a bazén není nikterak velký. Potom máte možnost platit měsíčně s ročním kontraktem nebo si zakoupit roční členství kde zpravidla ušetříte měsíční patbu. I roční platba se dá splatit ve dvou splátkách. Vzhledem k tomu že dnes je v módě získávat slevy – tak nebuďte líní a zeptejte se na recepci – co že to mají za akci ;) Většinou tak získáte k členství měsíc zdarma nebo poukaz na oblečení / boty Nike. V horším případě jen úsměv recepční což není taky nejhorší a dá se s tím žít.

Kde jsou na webu?

Musíte mít trošku filipa abyste se vyznali v jejich webovkách. Centrální stránka je sice hezky udělaná ale asi jim nic neříka SEO. Navíc se na ní celkem nic nedozvíte – až na mapu fitness center což může být k užitku pokud hodně cestujete. S VIP členstvím v marriotu byste měli mít možnost vstoupit do jakéhokoliv fitka se značkou World Class po Evropě. Ale kolik z nás tu možnost má, že.

Takže pro pořádek:

Co se mi na nich líbí?

Co by mohli zlepšit?

Věřte že jsme posilovně při testování dali pořádně zabrat :)Vydáno dne 27.09.05 - publikoval: Miloslav Lujka

Přidat si článek Fit centra World Class do záložek: post this at del.icio.uspost this at Diggpost this at Google Bookmarks

Komentář

 1. Neví někdo jak mají ve World Class otevírací dobu?

  Chtěl bych si tam zajít, ale mohu až od 21:00 takže spíše noční provoz :)

  — Petr · 13.05.08 · #

 2. Ahoj, mám půlroční členství ve World Class, v ceně jsou veškeré služby, kromě masáže a osobního trenéra. Odjíždím pracovat do zahraničí. Měl by někdo zájem, prodám velice výhodně!

  Kristýna Kozlová · 2.12.08 · #

 3. Ve world classu se mi vůbec nelíbil přístup jak recepční tak ostatních..celkově byli nevšímaví a začátečníkovi vůbec neporadili. celkově jsem z toho měla velmi špatný dojem !!! Takže rozhodně nemohu doporučit. Nepotřebuji něco extra, ale chtěla jsem alespoň základní informace o cvičení a kde je šatna. Proto jsem hledala jiné studio a našla :o) všem ženám, které si chtějí pohodově zacvičit a dokonce bez zvědavých pohledů pánů doporučuji Fanatic studio na Náměstí míru. www.fanaticstudio.cz Je to obrovský rozdíl a cvičí se mi tam suprově a jako bonus je to levnější než world class.

  — Klára · 7.02.10 · #

 4. Chodil jsem rok do marriotu a mám stejný pocit jako kolega nade mnou. Trenéři tam chodí a očumujou jenom ženské, za celý rok mi nikdo neporadil ani jednou. Necítil jsem se tam moc dobře a osobně to považuju za vyhozené peníze. Nestačí totiž zaplatit roční členství, ale ještě musíte být známý a prachatý, aby se s váma vůbec někdo bavil. Od té doby chodím do R5 a jsem spokojený.

  Karel · 18.10.10 · #

 5. Holt to není fitness pro sociály :).

  — Ondra · 22.07.11 · #


Jaký je opak dne?

Fitness menu