Super Size Me - film o rychlém občerstvení

Film Super Size Me

Také rádi zavítáte do rychlého občerstvení typu Mc Donald, Burger King atd? Než do sebe opět hodíte pár kousků nějakého toho burgeru nebo chicken nuggets, doporučuji shléndout film Super Size Me.

Jedná se o nezávislý "dokument", experiment, který představuje divákovi šílený nápad - po dobu jednoho měsíce stravování v Mc Donald, včetně všech jeho následků.


 jaká jsou pravidla tohoto drsného experimentu? Třicet dní nesmí jíst nic jiného než co je na nabídce McDonalds, stravovat se v tomto řetězci třikrát denně, musí si objednat vše co je v nabídce alespoň jednou a musí si dát SuperSize menu, pokud je k tomu vyzván.

Snímek zachycuje, jak se ze zcela zdravého člověka (lékařsky ověřeno) stane po 30 dnech rychlého stravování troska, u které se projevuje závislost na jídle. Jeho fyzický stav se neuvěřitelným způsobem zhorší, lékaři ho varují před nezvratným poškozením jater a možným úmrtím. Lékař přirovnává jeho změnu jaterních testů k těžkému alkoholismu.

Navíc během toho jednoho měsíce stoupne jeho váha o více než 10 kg a zároveň dojde k výrazné přeměně svalstva na tuky.

Film Super Size Me je však také zajímavým pohledem na obezitu v USA. Seznamuje diváka s celonárodním problémem, který je hned po kouření největší příčinou předčasného úmrtí v Americe. Ve filmu se otevřeně hovoří o nesmírném lobbingu fast-food společností na zákonodárství a jakým způsobem se snaží získat tyto společnosti návštěvníky z řad dětí.

Garantuji vám, že pokud se snažíte zhubnout nebo chcete jíst zdravě, po tomto filmu již do fast foodu nevkročíte, máte-li soudný rozum. Vydáno dne 29.01.10 - publikoval: Mgr. Ivo Toman

Přidat si článek Super Size Me - film o rychlém občerstvení do záložek: post this at del.icio.uspost this at Diggpost this at Google Bookmarks

Komentář

 1. Tenhle film jsem viděla. Občas se mi udělalo špatně z těch mac hnusů, ale jinak naprosto výborné.

  — Jana · 9.02.10 · #

 2. Tak to je hustej film. Díky za tip. Ještě teď mi zní ta písníčka Super size me :D

  — Pavel · 18.02.10 · #

 3. Dobrý den,

  je možné na vašem webu publikovat články na téma DIETA (Diet plus) a fitness (Contours)? Na koho se obrátit?

  Děkuji, Lukešová
  lukesova@profitklub.cz

  Jolana Lukesova · 21.10.10 · #

 4. Tak tento film je perfektný! Mali by ho púšťať na základných školách ako odstrašujúci príklad, čo s človekom robí fastfood. Nečudujem sa, že v Amerike je chudnutie fenomén. Toľko ľudí s obezitou je výsledkom stravovania sa vo fastfoodoch a prejedania sa supersize menučkami!

  Ako zdravo schudnúť · 1.11.12 · #

 5. Tento film jsem sledovala se synem. Dost drsný. Naštěstí má po mě a manželovi rychlý metabolismus, takže mu takové stavy jako ve filmu nehrozí. :-)

  Martina · 5.06.14 · #

 6. Až na to, že se výsledky nepodařilo replikovat, žeáno?

  http://skeptoid.com/episodes/4088
  http://www.newscientist.com/article/mg19325881.400-supersize-me-revisited—under-lab-conditions.html
  http://www.sott.net/article/126285-Supersize-me-revisited-under-lab-conditions
  http://www.cracked.com/article_20585_6-famous-documentaries-that-were-shockingly-full-crap.html

  MartinJ · 31.10.14 · #

 7. Zajímavý film.

  Kabelky · 9.11.16 · #


Jaký je opak dne?

Fitness menu