Hubnutí - jak hubnout efektivně

Hubnoucí žena

Hubnutí je snad nejdiskutovanějším slovem na světě v oblasti zdravého životního stylu. Obezita je velký problém a řada vlád se již rozhodla s obezitou začít aktivně bojovat finančními dotacemi do osvěty zdravého životního stylu, protože obezita ročně stojí pokladny státních rozpočtů řadu peněz. O hubnutí jsme se bavili také v pořadu v televizi Top TV, kam jsme byli pozvání jako hosté. V tomto článku se dočtete o hubnutí vše, co byste měli vědět. Takže pokud chcete zhubnout, není nic jednoduššího než hurá do hubnutí.


Hubnutí

Hubnutí je asi nejdiskutovanější a nejvyhledávanější slovo na internetu vůbec. Na hubnutí neexistuje jeden univerzální recept, pomocí kterého byste mohli zhubnout. Každý člověk je velice komplikovaná individualita a ne všichni jednoznačně reagují na určité podněty stejně. Obecně můžeme říci, že zdravé hubnutí je takové, které nezanechá trvalejší následky na vašem těle.

Mnoho lidí se mne ptá, zda mohou zhubnout bez cvičení – ano, ale míra hubnutí je vysoce limitována, a to už vůbec nemluvím o tvaru vašich partií. Estetického rozložení svalových partií na vašem těle při hubnutí nebo i nabírání hmoty docílíte jedině pravidelným cvičením. Je to asi tak, jako byste měli auto a chtěli jej mít hezké. Jedna cesta je neustále pečovat o jeho zevnějšek. Jenže pokud se nepodíváte na motor, tak se může stát, že jej zadřete. A stejné je to i s tělem. Zde souvisí každá maličkost s ostatními, a proto je cvičení pro zdravé hubnutí důležité.

Zdravá cesta jak zhubnout je tedy volbou správné diety – a zde nemluvím o konkrétní dietě, nýbrž o vhodné úpravě stravovacích návyků – celá řada odborníků vám potvrdí, že strava tvoří 70% výsledků zdravého hubnutí. Zbylých 30% při hubnutí přisuzujeme správnému a dostatečnému cvičení.

Než začnete hubnout?

Jak jsem již předeslal, tak neexistuje jeden správný recept na hubnutí.

Při hubnutí velmi záleží na několika faktorech:

 1. pohlaví, výška
 2. věk
 3. druh postavy (ektomorf, mezomorf, endmorf)
 4. kolik chcete zhubnout a za jak dlouho
 5. kde a jak pracujete
 6. zda máte motivaci a chuť cvičit
 7. jak často můžete cvičit
 8. kolik jste ochotni investovat

Jedině na základě těchto údajů se dá vypracovat jídelníček a tréninkový plán přesně pro vás a vaše hubnutí. Mnoho lidí si říká, že existují různé zázračné hubnoucí prášky, čaje, přípravky či zázračné přístroje na hubnutí – ano, existují, jenže většina těch obrázků “před” a “po” jsou zdařilé fotomontáže. Navíc pokud nejste geneticky vybaveni dobrým spalováním tuku, tak zde platí staré známé pravidlo: „bez práce nejsou koláče“

Než začnete hubnout, uvědomte si, proč chcete hubnout, jak moc, které partie chcete pro hubnutí upřednostnit, zpevnit a kolik času jste ochotni svému hubnutí/cvičení věnovat. Hubnout nemusíte celý život. Optimální je naplánovat si „hubnucí období“ třeba 3-6 měsíců, dát tomu všechno a pak porovnat výsledky. Je to mnohem lepší než si dávat předsevzetí, které nikdy nesplníte kvůli svému zaneprázdnění.

Která dieta je nejvhodnější? Sacharidové vlny

Ideální dieta je ta, která funguje. V praxi se nejlépe osvědčili sacharidové vlny. Možná že nejsou tak populární jako různé hubnoucí čaje a přípravky, ale to jenom proto, že se jedná o skutečnou dietu – úpravu stravy a nikoliv o přípravek, který se dá dobře prodat.

Sacharidové vlny fungují na principu kontrolovaného příjmu sacharidů v průběhu jednotlivých týdnů/dní. Říkáme tomu vlny, protože hodnota přijímaných sacharidů se mění – vlní. Více jsme si ukázali v jídelníčku sacharidových vln

Sacharidové vlny používá většina fitness instruktorů ke skutečně efektivnímu hubnutí s klienty, kteří to s hubutím myslí vážně a chtějí dosáhnout v relativně krátké době nějakých viditelných výsledků.

Jak začít?

Naplánujte si, kdy chcete začít hubnout a zkonzultujte s lékařem či fyzioterapeutem, zda vám v hubnutí nebrání nějaké zdravotní problémy. Navštivte osobního trenéra ve fitness centru – nemusíte si ho platit spousty hodin – stačí řádově 4-5 hodin, během kterých s vámi probere váš cíl, způsob jakým zhubnete a vybere vhodné cvičení. Zde bych jen zdůraznil, že vybrat dobrého trenéra není jen tak jednoduché – optimální je nedívat se kolik známých osobností trénoval, ale mít možnost si ověřit u jeho klientů jejich reálné výsledky, například s hubnutím.

Trenér nemá jen radit, ale měl by vás k hubnutí i motivovat, protože motivace je velmi důležitou součástí vašeho hubnutí. Pokud tělo začne hubnout, mozek to vnímá jako změnu a snaží se tomu bránit. Mozek obecně nemá změny moc rád a automaticky reaguje na každou změnu obrannými mechanismy. V téhle fázi můžete upadnout do menších splínů, se kterými by vám měl pomoci váš trenér.

Pokud máte jídelníček a tréninkový plán, tak si vyberte vhodné fitness centrum. Hubnutí můžete začít cvičením doma, jenže málokdo se doma donutí pravidelně cvičit a navíc paleta možností cvičení ve fitku je mnohem větší. Nevíte si rady s čím začít? Zkuste navštívit různé skupinové lekce – například aerobic, dance aerobic či spinning. Zde se můžete seznámit s lidmi, kteří mají stejný cíl zhubnout a už se necítíte tak sami.

Pokud máte i posilovnu a třeba i s kým začít cvičit – poslední krok je naplánovat si čas v období, ve kterém chcete hubnout, skutečně jíst to, co máte a cvičit jak máte.

Co bysme měli o hubnutí vědět?

Hubnutí a tělo

Celý proces hubnutí a přibírání si reguluje tělo samo – reaguje tak na vnější podněty které právě musíte ovlivnit. To jestli přiberete nebo zhubnete nebo budete stagnovat určuje hlavně a především rozdíl mezi přijmutou a vydanou energií.

Jezte častěji a menší porce

Jednoduše se dá říci že pokud sníte více tak přiberete. Jenže kdyby to bylo takto jednoduché tak by neexistovali různé diety a řada diskusí okolo hubnutí. Důležitou složkou která ovlivňuje přibírání či hubnutí jsou také vaše geny a kvalita potravin které jíte.

Obecně známý mýtus je že čím méně budu jíst tím více zhubnu. Ani to není bohužel pravda. Toto by platilo snad pokud byste nejedli vůbec – tělo by se dostalo po čase do stavu takzvané ketózy. Tento stav označujeme za stav extrémní a pro tělo velmi kritický a bez řádné kontroly nebezpečný. Jídlo obsahuje také řadu vitamínů a minerálů, antioxidantů které prostě potřebujete k životu ale i k hubnutí a jejich nedostatek může způsobit vážné zdravotní problémy.

Ketóza

Ketóza je stav kdy tělo nemá téměř žádný příjem sacharidů a je schopno začít vytvářet energii z tuku. Za normálních okolností totiž při sportu kdy „pálíte tuk“ ve skutečnosti pálíte tak 50 na 50. Polovinu svaloviny a část tuku.

Snídaně – sacharidy

Takže například ranní sacharidovou snídani byste neměli vynechávat – nejen že vás nasytí ale hlavní věc je že kvalitní sacharidy jsou pro tělo energie kterou po celé noci žalostně potřebuje. Pokud nemáte energii, nemáte možnost nastartovat správnou cestou spalovací procesy a tudíž další metabolické pochody se neodehrávají zcela správně.

Jak často jíst

Další omyl je, že čím méně budete jíst, tím více pro své hubnutí uděláte. To také není tak zcela pravda. Naopak – tělo je velmi chytré – počítá do budoucna a je schopno si vytvořit nepředstavitelné rezervy do extrémních situací. Jednoduše řečeno pokud budete jíst jednou denně velkou porci tak tělo se naučí šetřit – tedy co nejvíce si uloží pro pozdější použití. Držíte tělo hladem delší dobu a tak každá další porce kterou přijmete se může přeměnit v část podkožního tuku. Tělo neví kdy dostane další porci a tak se podle toho zařídí.

Pokud jíte pravidelně menší porce například každé 3-4 hodinky tak tělo se naopak naučí plýtvat a potravu kterou přijmete hned stráví, použije a přebytek vyloučí. Vše se urychlí a tělo se tak i lépe vyrovná s vašimi stravovacími prohřešky.

Pokud držíte dietu – dopřejte si jeden den za 7-10 dní kdy si dáte na co máte chuť. Vaše hubnutí by nemělo být nikdy nekončící mučení. A pokud chodíte cvičit – tělo si s tím jistě rychle poradí.

Olivový olej

Nahraďte oleje za olivový olej – je sice dražší ale pro tělo méně drastický a navíc v určitém stavu a kombinaci dokonce velmi prospěšný. Řada vitamínů z potravin je bez trošky oleje nestravitelná.

Jaká jsou rizika hubnutí, Jo-Jo efekt a jak se jich vyvarovat?

Při hubnutí ale i při nabírání je rizik je celá spousta ovšem většina z nich se dá celkem dobře eliminovat. Obecně platí – nepřehánějte nic a nežeňte nic do extrémů dokud neznáte dobře své tělo. Cvičte a jezte – hubněte – podle pocitů. Pokud cítíte že vám něco nedělá dobře nebo máte problémy konzultujte to s lékařem či trenérem a nebojte se s hubnutím na pár dní rozloučit. Není nic horšího než hnát věci do extrému a pak to nemít možnost vrátit zpět.

Strie a povolená kůže

Strie je problém který se týká spíše přibírání než hubnutí – povolená kůže je naopak problém rychlého hubnutí. Proto je více než vhodné po každém cvičení použít krém a namazat celé tělo od hlavy až k patě. Obzvlášť v případech pokud rychle přibíráte váhu. Kůže tak nestíhá reagovat na změny a „praská“ tim na kůži vytváří různé útvary – ďolíčky, červené žilky apod. Proč se o tom zmiňuji u hubnutí – jelikož se může stát že z nějakého důvodu přestanete dodržovat stravu a cvičení a přiberete – například v případě nemoci to jde ráz na ráz. Zde je tedy na místě řádně pečovat o svoji pokožku a to jak při nabírání tak i při hubnutí.

JoJo efekt

Klasický a zřejmě nečastěji problém všech diet při hubnutí. Existují různé koktejly apod. které vám umožní zhubnout skutečně řadu kilo – fungují většinou na principu snížení chuťe k jídlu a dodají vám do těle minerály které potřebujete alespoň pro základní fungování. Nejhorší je že většinou jakmile tyto koktejly přestanete užívat a vrátíte se zpět ke svému životnímu stylu okamžitě máte místo hubnutí či udržování další kila zpátky.

Bolesti břicha – pocity hladu

Hubněte a máte pocit hladu? Zkuste se zakousnout do ovoce. Nezapomínejte však že ovoce je takový menší skrytý problém – obsahuje cukr – například hrozny. Takže pokud chcete dodat energii a zaplnit žaludek – hrozny jsou ideální ale je nutné počítat s tímto příjmem cukru navíc.

Hubnutí – kolik je zdrávo a za jakou dobu?

Je nesmyl ztrácet desítky kil během měsíce. To je pro tělo extrémní šok a bude se snažit vrátit celý stav co nejrychleji zpět a navíc laicky řečeno se obrní proti dalšímu takovému šoku. Optimální je cesta postupná. Nenabízí sice takové výsledky jako zázračné hubnutí za týden jenže čím pomalejší hubnutí je tím je pro vás snažší si váhu udržet do budoucna.

Nezapomeňte že byste měli tělo naučit novému způsobu životního stylu – a to nejde ze dne na den. Pomalejší hubnutí také dává možnost kůži se přirozeně srovnat a přizpůsobit na „nové tvary“ těla.

Jaké jsou druhy funkčních diet?

Jakákoliv dieta – úprava jídelníčku – stravovacích návyků – směrem ke kvalitním potravinám, s propočítanými příjmy a výdeji energie, proteinů a sacharidů pro vaše tělo, váhu a výšku. Není na škodu se podívat ne existující diety jako je například Atkinsonova dieta a další jenže nezapomínejte že bez cvičení jsou výsledky hubnutí mnohem menší.

Jako konkrétní funkční a vyzkoušenou dietu doporučuji Sacharidové vlny – které přinášíme v naší sekci diety a jídelníčky.

Jaké diety jsou naprosto nevhodné?

Rozhodně všechny zázračné přístroje které vám klepou s rukama a kdoví s čím ještě. Dále drtivá většina koktejlů, náplastí a nesmyslů které nabízejí hubnutí při sáčku popcornu a televizi.

Dále bych nedoporučoval extrémní diety určené lidem kteří se věnují kulturistice či fitness – jedná se například o CKD – cyklo ketogenní dietu kde se snažíte dostat tělo změnou příjmu potravin do stavu ketózy. Tato dieta je v poslední době velmi diskutována ale zároveň velmi na hraně a je řazena za extrémní.

Hubnutí v kostce

 1. napište si cíl – kolik chcete zhubnout a za jakou dobu
 2. zkuste si stanovit reálné cíle a ne hubnutí 10 či 20 kg za týden. Někdy je lepší dělat malé – pokroky ale dělat je než velké cíle které vás akorát utrápí protože jejich realizace je buď nemožná nebo příliš náročná.
 3. vynechejte cukrovinky z vaší stravy
 4. nezapomínejte na sacharidovou snídani a vlákninu – banán nebo ovesné vločky – snídaně nastartuje váš metabolismus – spalování
 5. jezte častěji v menších porcích – tím tělo bude vědět že se blíží další pokrm a nebude si energii z potravy zbytečně skladovat – bude tzv. více plýtvat s energií což potřebujete
 6. jezte kvalitnější jídlo – zapomeňte na knedlíky, tučné maso, omáčky a polévky zahuštěné moukou
 7. vyměňte bílé pečivo za tmavé celozrnné
 8. pokud nemáte možnost přijímat kvalitní stravu v zaměstnání přibalte si něco z domova
 9. poslední večeři nahraďte proteinovým koncentrátem
 10. nenechte své tělo hladovět!
 11. kupte si vitaminové doplňky – multivitamín, vitamín C, lecithin, betakaroten, vitamin E a antioxidanty
 12. nezapomeňte na větší přísun tekutin – ideálně obyčejné kvalitní vody
 13. nezapomeňte na skryté tuky a sladidla obsahující různé šťávy a koktejly
 14. proteinový koncentrát a ovesné vločky nemíchejte v mléce ale ve vodě
 15. nahraďte vepřové maso kuřecím masem a rybami
 16. zapomeňte na hranolky, krokety a podobné smažené výtvory – jako přílohu si dejte zeleninový salát
 17. je vám těžko? Zkuste si dát s jídlem nebo těsně po větším jídle obsahující maso ovoce papaya – obsahuje enzym podobný pepsinu který urychlí trávení masa v žaludku
 18. každé tělo je individuální a neexistuje jeden recept pro všechny – toto jsou jen popsané zásady kterých když se budete držet tak vám mohou jedině prospět.
 19. spočítejte si příjem energie z jídla a výdej energie sportem, prací a dalšími aktivitami
 20. abyste skutečně zhubli potřebujete zvýšit hodnotu aerobních aktivit přes den. 4× týdně návštěva fitness centra, spinningu k tomu rychlá delší chůze či běh udělají své.
 21. nešiďte sami sebe – takové jako cvičení abyste se moc nezapotili je k ničemu – musíte makat tvrdě a nekompromisně – jen tak dosáhnete svého cíle. Přípravky které nabízejí dlouhodobé a trvalé hubnutí bez práce jsou absolutní nesmysl!!!
 22. nevěřtě na zázraky, nesmyslným reklamám a pohodlnému cvičení tak aby nebolelo. Ještě jednou zdůrazňuji že bez práce to prostě nejde!


Vydáno dne 27.03.06 - publikoval: Miloslav Lujka

Přidat si článek Hubnutí - jak hubnout efektivně do záložek: post this at del.icio.uspost this at Diggpost this at Google Bookmarks

Komentář

 1. Milí přátelé,
  co to je? Sacharidové vlny? Kde jste to sebrali? Ona totiž existuje “dieta dr.Katahna, stará už asi 10 let, která se jmenuje ROTAČNÍ – a to je v podstatě to samé.
  Myslím, že jakýkoliv “jiný” stravovací režim pomůže k hubnutí – na chvíli. Ale co bych vám povídal, to víte sami moc dobře. A tak jen chci podotknout, že je to opravdiu hodně složité….ale to víme všichni.
  Váš dr.Fořt

  — dr.Fořt · 9.05.08 · #

 2. Vážený pane dr. Fořt. patříte mezi uznávané odborníky na výživu – tudíž komentář zde ponecháme ;) s tím že Sacharidové vlny je zřejmě nejznámější dieta naturálních kulturistů, resp. lidí kteří to s hubnutím myslí vážně a je podaná formou pochopitelnou pro většinu čtenářů.

  Pokud budete mít zájem jakýkoliv náš článek okomentovat budeme rádi. Jde nám o kvalitní informace ze všech možných úhlů pohledu a ne nutně o pozitivní reakce.

  S přátelským pozdravem,
  Miloslav Lujka

  — Miles · 9.05.08 · #

 3. Dobry den,
  merim 165 vazim 60 kg.
  Chtela bych snizit vahu o 5kg. prosim o radu.

  — Lenka · 9.05.08 · #

 4. Mám 51r.,175cm a od 2.1.2006 jsem pomoci programu Vím jak jím upravil svou váhu s 93kg na 83kg a přes břicho ze 108cm na 97cm.Funguje to a jsem NADŠEN. Můžu poslat i fotky. Hubněte zdravě a v pohodě. Karel.

  — Karel · 9.05.08 · #

 5. Dobry den,Karle
  kde jste našel program,Vím jak jím prosim poradte diky Jarca

  — Jarca · 9.05.08 · #

 6. Lenko – zde bych doporucil rozhodne konzultovat veskere ubytky na vaze ci diety hlavne s lekarem. Rozhodne by neuskodil dobre sestaveny pravidelny trenink, doplneny o rychlou chuzi, dlouhe prochazky, ovsem pri zajisteni vsech rad lekare aby nedoslo k nejakym rizikum.

  — Miles · 9.05.08 · #

 7. ZARUČENÍ SNÍŽENÍ VÁHY AŽ O 35KG!!! zkusila jsem dietu Cambridge diet a váha mi za 4měsíce!! ukázala o 30kg méně!! už je to půl roku a stále jsem štíhlá! podívejte se na [CENZURA]a přesvědčte se samy!! jsem důkazem:) mohu vřele doporučit. ještě do léta stihnete vše zhubnout! nemusíte se už trápit hloupými zbytečnými dietami.

  (Pozn. Redakce – komerční příspěvky jsou zakázány!!! Navíc Váš příspěvek je pouze hloupý inzerát. Zde jsou lidé informovaní a tak nevidím důvod proč nechávat odkaz na nějakou pochybnou dietu.)

  — mrs.Drummond · 9.05.08 · #

 8. Tak tak – dieta Cambridge je dalším krásným příkladem toho, jak dostat peníze z kapes slepic, které chtějí věřit svému naivnímu pohádkovému snu. O tom, že už vědci vymysleli způsob, jak lze zhubnout, aniž byste hnuly zadkem a cokoli změnily, vypijete k nadívanému selátku a dortíku hubnoucí koktejl nebo sníte zázračnou pilulku a rázem “splasknete”. Milé podobné fifleny, zůstanete úplně stejně tlusté a blbé, a ještě k tomu chudé a za pitomce samy před sebou. Dáte slušně vydělat lidem chytřejším než jste vy, kteří žijí právě z vaší blbosti. A dobře vám tak. Za blbost se platí. Poučte se, dokud je čas.

  — mrs.Demment · 9.05.08 · #

 9. ahoj… mají spalovače tuku – typu fat burner -opravdu tu sílu a pomohou. Kamarád kulturista mi řekl, že v doporučené dávce – 25 ml – není tolik l-carnitinu kolik je třeba – on tvrdí, že k hubnutí člověk potřebuje až 1gram… opravdu ???

  — Pavla · 9.05.08 · #

 10. Zdravím dámy,

  vím, že se sem nemájí vkládát vzkazy obsahující reklamu, ale já už se na to fakt nemůžu dívat. Jsem výživová poradkyně a pracovat s lidičkama, který chtějí zhubnout, přibrat nebo si jen změnit stravovací návyky je moje denodenní práce. Moje odborná rada zní- nedržte diety, to se nedá vydržet po celý život a k tomu se ještě ošizujete o potřebné živiny, protože během diet je strava víceméně jednostranná. a o jojo efektu vám asi nemusím ani vyprávět. Je potřeba postupně změnit stravovací návyky, které zajístí zdravé hubnutí a hlavně udržení nabyté váhy a pro vyváženost jídelníčku je potřeba odborný dohled. Mezi lidmi koluje tolik přeludu a nesmyslu, že i mě, mé nové klientky občas překvapí a to je potřeba dát do pořádku. Pokud chcete opravdu poradit a myslíte to vážně, zcela ZDARMA a nezávázně vám nabízím úvodní konzultací a to buď přez mail nebo osobně v mém pražském studiu. Přejí hodně úspěchu na vaše cestě za zdravím, sebevědomím a krásnou postavičkou. Světlana

  — Světlana · 9.05.08 · #

 11. Hubnutí, to je boj s větrnými mlýny. Člověk se udržuje v kondici, a pak půl roku nemůže cvičit a kila jdou zase nahoru. Takže zhubnout se dá vždycky, stejně jako zpět přibrat.

  U hubnutí je důležité, aby člověk měl pevnou vůli, ale zase nebyl extrémně dietou zatěžován, protože to se nedá vydržet věčně. Takže říkám všeho s mírou, včetně diet, občas si zacvičit a sladkosti nahradit něčím jiným (já si třeba dávám česnekové chlebové koláčky)

  — Matej · 26.05.08 · #

 12. Dobrý večer… Meřím 169 a mám 72kg, chtěla bych alespoň snížit mou váhu na 62kg. Mockrát Děkuji a prosím o zaslání nějaké rady jak na to:-)

  Pavla · 28.05.08 · #

 13. Chcete trvale zhubnout pomůžem vám zdarma

  — Iveta · 31.05.08 · #

 14. Pro Ivetu – napište prosím v čem spočívá vaše nabídka hubnutí zdarma, protože jinak se můžeme domnívat pouze, že se jedná o skrytou reklamu a v tom případě jí budeme muset omezit.

  Chceme pomoci všem lidem, kteří by chtěli hubnout ale nemáme zájem, aby byli lidé na těchto stránkách šizeni.

  — Ivo Toman · 31.05.08 · #

 15. Dobrý den,prosím vás o radu.Měřím 175 cm a vážím 65 kg.Chtěla bych zhubnout tak na 60 kg.Před dvěma lety se mi totiž podařilo zhubnout ze 72 kg právě na 60 a tehdy jsem se cítila skvěle.Jenže během roku a půl jsem zas přibrala…Nechci takhle vypadat,chci být ve svém těle spokojená.Předem děkuji

  Sandra · 15.07.08 · #

 16. ahoj jmenuji se paloma je mi 29 let a važim 55 kg mam problem potřebuji schudnout 4 kila a nedaři se rada jim a miluji sladke poprve v životě mam 55 kilo nikdy jsem to neměla jsem stoho uplně mimo už nedokažu ale najit řešeni

  paloma · 3.08.08 · #

 17. Je mi 14 let,vážim 65kg,měřím 164cm.Mám ráda sladké a jídlo všeobecně.Poraďte mi prosím,jak zhubnout 15kg?

  — karla · 20.08.08 · #

 18. Předně by si Karlo neměla chtít zhubnout vše po pár týdnech. Jsi ve věku, kdy tělo prochází bouřlivými změnami a proto jakékoliv drastické diety jsou velmi škodlivé.

  Nenapsala si nám nic o tom, zda-li sportuješ či se věnuješ nějaké fyzické aktivitě. Pro hubnutí v tvém případě bych tedy ti doporučil 3x týdně si zajít alespoň aktivně zabruslit na kolečkové brusle a hlavně upravit strukturu jídelníčku. Pokud převažují v tvé stravě sladkosti, zkus je vyměnit např. za ovoce a dodržuj pitný režim (protože jak říká staré přísloví hlad je převlečená žízeň).

  Ivo · 21.08.08 · #

 19. Ahoj,jmenuju se Tomáš je mne 22 let,meřím 178 a vážím 78!nejsu nejak pri těle,ale je to pul roku,co mně doktor zakazal fotbal-kvuli kolenu, a za toho pul roku se mne zda,ze se zacinám pomale,ale jiste obalovat!!nepribírám nikde jen na bocích a to docela rychle!!mam sedavou praci,takze energie moc nevydam..ted sem se rozhodl,ze bych rad do pristiho leta trosku vytvaroval telo,tak sem zavital sem a doufam,ze spojení “sacharidové vlny” a 3x tydne posilka,bude mit nejakej ucinek!?a jeste bych s chtel zeptat,co mám posilovat vic a min?neni u nas trener a neni koho se zeptat!!predem moc dekuju za odpoved

  Tomáš · 21.08.08 · #

 20. Dobrý den, píši knihu o svojí metodě na zhubnutí, trvalo mi dost dlouho, než jsem vyzkoušela, co fakt zabralo, zatím to zkoušelo dost mých kamarádek, já sama jsem zatím zhubla 21,5 kg, kdyby jste chtěly mohla bych pomoct a získat tak další ověřovatelky mého programu.

  Kdyby přece tady byl někdo, kdo nezhubnul, poradila bych mu, nakladatelství, pto které zpracovávám knihu o své metodě, má zájem o víc zájemkyň, které by to vyzkoušely a napsaly o kolik zhubly a za jak dlouho.Samozřejmě, že to není jedna rada, ale celý soubor, ono nic, co funguje, není úplně jednoduché, to vám nebudu lhát, ale je to realizovatelné a zdraví neškodné, finančně i po několik měsíců únosné, protože to spočívá na běžném jídle a ne nějakých preparátech. Ozvěte se mi na číslo 736611615 , ve zkratce Vám objasním. Nebo mi napište své číslo na mobil, jestli máte t mobile, mám večerní paušál na 1000 minut, zavolám já, abyste neprodělaly. Víte, podvodníků je plno, nabídla jsem to na pár stránkách pro ženy a mne mrzelo, že jsem za tu nabídku sklidila
  jenom nadávky, už mám pár děvčat přes net, která mají dole první 5 až 7 kg za čtyři týdny spolupráce se mnou . Já jsem hubla 4 měsíce a nyní lehce váhu udržuji. Sama uvidíte, zda by to pro vás mělo význam, ale žádné léky ani driáky to nejsou. Celé je to založené na normálních běžně cenově dostupných potravinách. Pročetla jsem k tomu dost různých příruček a vyzkoušela kombinace, které opravdu vedly pomalu a jistě k cíli, moje původní váha byla 94 současná je už 71,9kg. Trochu mi to ještě jde dolů setrvačností.Pokud byste chtěly, některé dámy, které hubnou se mnou ,chtějí přímo jídelníčky a tabulky potravin, buď ten jídelníček dodrží nebo nahradí něco z něj potravinou s podobným energetickým nábojem, jenom je tam třeba dodržovat určitou zásadu k tomu, aby metabolismus spolupracoval, ale nebojte se dělená strava to nění. Mne ovšem po všech těch peripetiich překvapilo, jaká věc zabrala. www.kgdolu.estranky.cz , ukázky jídelníčků pošlu na požádání kgdolu@seznam.cz

  Eva · 26.08.08 · #

 21. Ahoj Tomáši, jestliže přibíráš na bocích, je to jasný důkaž že ti přibývají tuky v těle.

  Na začátek bych ti doporučil prokládat posilovnu také kardiovaskulárním tréninkem – např. výborné je plavání (nezatěžují se klouby), ale rozhodně se prvně poraď se svým lékařem.

  V posilovně se věnuj celému tělu, tedy nedělej žádný selektivní trénink alespoň z počátku.

  Se sacharidovýma vlnama chybu neuděláš, sám se na to chystám protože jsem na tom podobně jako ty :)

  Ivo · 30.08.08 · #

 22. Dobrý den, chtěla bych poradit mám syna 15.let, 180/89 a chtěl by zhubmout.
  Děkuji

  Alena · 2.10.08 · #

 23. mam 12 a 77kg jak mam zhubnout ?

  — honza · 8.10.08 · #

 24. Dobrý den,měřím 162 cm a vážím 60kg.Ale chtěla bych se dostat na 55 kg a bohužel se mi to nedaří.Po dětech mi zůstaly boky,a ty nemohu také shodit.Poraďte mi prosím.Děkuji

  Marie · 13.10.08 · #

 25. Dobrý den,měřím 170cm a vážím 55kg,ráda bych zhubla aspoň 5kg ale nějak se mi to nedaří,a bez jídla být taky nemohu.Proto jsem se obrátila k vám na radu.Byla bych moc ráda kdyby jste mi poradili jak bych to měla provést.Děkuji předem za odpověď.

  Nikola · 24.10.08 · #

 26. Dobrý den, ráda bych se zeptala jak mám řešit přibývající kylogramy po ředepsané antikoncepci? Konkrétně je to DIANE 35 a byla mi předepsána na základě problémů s pletí. Je řešením nechat si předepsat jiné prášky? Měřím 170 cm a vážím 59 kg, ráda bych se dostala na 54 – 55 kg ale nedaří se mi, budu moc vděčná za radu. Předem děkuji.

  Nikolaaa · 17.11.08 · #

 27. proč sem všichni píšete jak zhubnout… pokud se nepletu tak vám to tady celkem podrobně píšou v článku nad komentářema… Lidi přemýšlejte než něco napíšete… Jinak vám z redakce bo odkud chci poděkovat díky sach. vlnám běhání a posilce sem zhubl 25kg za 5 měsíců a nabral 10kg ve svalové hmotě a jen chci podotknout chcetely zhubnout a kouříte?? přestaňte kouřit je to brzda ve fyzickém výkonu

  — Patrik · 23.11.08 · #

 28. Je mi 49 let a mám váhu 110kg.hubnutí jsem skusil už snad se vším,cvičení,běh,omezení stravy,rúzné zázračné preparáty a bez valného výsledku.Před třemi lety jsem přestal kouřit
  a váha mi postupně stoupla o 15kg.
  Dokázal by jste mi nějak poradit?
  Děkuji.

  Milan · 30.12.08 · #

 29. Dobrý den,
  ráda bych se zeptala,je mi 22let,měřím 165cm a vážím 61kg.Chtěla bych se dostat na váhu 55kg.Dříve jsem hodně sportovala, tančila závodně, ale teď s nástupem nové práce v kanceláři nemám moc času někam chodit, ale snažím se i cvičit doma, když mám chvilku. Mé stravování je střídmé, jím prvidelně a dopřávám si na co mám chuť v malé míře.Ráda bych dosáhla plochého bříška a menšího zadečku, i když mi všichni říkají, že jsem akorát já to cítím jinak, ale na druhou stranu si nepřipadám tolik objemná,kámen úrazu je v tom, že se chci dostat na váhu, již zmiňovanou a některé partie svého těla vylepšit.Prosím Vás tedy o radu, jak efektivněji cvičita jakou stravu mám volit, popř. které doplňky stravy konzumovat, jelikož trpím nadýmáním při konzumaci některých jídel.Předem děkuji za Váši radu s pozdravem Simona.

  Simona · 3.01.09 · #

 30. Většina mi tady příjdete jako ubožáci …. k téhlé diskuzi sem se dostal nahodou kdyz jsem klikl na reklamu … cetl jsem si vase komentare a opravdu ubožak vedle ubožáka .. ,, CHci zhubnout o tolik a tolik kil poradte mi’‘ stupidní otazky … reknu vám to takhle ,, Nedřep u tý zkuvený televize a nepokládej takové debilní otazky a jdi si zaběhat kazdy den … !!!! … do mesice budou znatelne zmeny … achjo … neni nad primitivnost ceskeho naroda jeste ze k nim nepatrim …

  hh · 19.01.09 · #

 31. prosí vás měřím 156 cm a vážím 53 kg, chtěla bych vážit 45 myslíte že je to vhodné?

  — Misha96 · 20.01.09 · #

 32. Dobrý den,

  zaujaly mě články v tomto blogu, který se věnuje zdraví a zdravotnictví..www.blog.hzp.cz
  doporučuji

  jitka · 19.02.09 · #

 33. GYMNIC – ELEKTRONICKÝ FITNESS-STIMULÁTOR
  Bez námahy k postavě Vašich snů. S AB Gymnic se Vám tento sen splní velmi rychle. A to vše bez namáhavého tréninku. Není nebezpečný pro klouby jako posilování v posilovně. Stačí přiložit ABgymnic na partii těla kterou chcete posilovat a přístroj zapnout. Zvolte si sami z 6 předprogramovaných trénikových modolů Váš osobní trénink. Funguje skoro na všechny partie těla (břicho, prsa, hýždě, stehna. ) – úplně bez námahy. AB Gymnic trénuje například svaly břicha v 10 min tak efektivně jako 600 sedlehů. Tato elektronická svalová konstrukční technika se v profisportu používá už více než 25 let. V dnešní době je už ABGymnic cenově dostupný pro každého. Jak funguje ABGymnic? ABGymnic pracuje se slabými impulsy, přenášenými vnitřní stranou pásu, který je přiložen na tělo. Tyto impulsy aktivují motorické nervová zakončení, čímž dochází ke smrštění a uvolnění svalu. Impulsy napodobují přirozené nervové signály a podporují smrštění svalu. Používáním tohoto přístroje jste tedy kdykoliv schopni tréninku, přičemž ABGymnic lze v případě potřeby nosit pod oblečením. Po skončení tréninku se ABGymnic automaticky vypne.

  lenka · 18.03.09 · #

 34. Nejen že si zde děláte nedovolenou reklamu, ale navíc píšete nesmysly! Nemyslíte snad, že kdyby tyto přístroje, pilulky či cokoliv dalšího skutečně fungovalo pro snadné hubnutí, že by mezi námi nebylo tolik obézních? Rád bych viděl nějakou studii sportovní univerzity, která vaše tvrzení potvrdí!

  Smrštění a uvolňování svalů na bázi elektronických impulsů má podle mě ještě menší účinek, než když vědomě tyto svaly bez zátěže zatínáte a povolujete.

  Osobně považuji všechny tyto zázračné stroje a pilulky na hubnutí za prostředek tahání peněz z lidí.

  Jak se říká, bez práce nejsou buchty na břiše :)

  Ivo · 19.03.09 · #

 35. Dobry den chtela bych hubnout a potrebuju pomoc tak jestly by ste mi mohla poradit dekuju predem

  paja · 19.03.09 · #

 36. Dobrý den měřím 158cm a vážím 56kg. Chtěla bych zhubnout na 50kg. Byla bych moc ráda, kdyby jste mi poradili jak zhubnout. Děkuji předem za odpověd.

  Lída · 23.03.09 · #

 37. Zdravím,měřím 170cm a vážím 70kg,chtěla bych zhubnou alespoň 6-7kg.Poraďte mi jak???

  Staňka · 24.03.09 · #

 38. Dobrý den, chtěla bych zhubnou. Ještě před měsícem než jsem začala brát antikoncepci jsem vážila 52, chuť k jídlu mě donutila přibrat 8 kilo. Můžu zase tak rychle zhubnout jak jsem nabrala. Měřím 164 cm. Předem děkuji.

  Kika · 7.04.09 · #

 39. Dobrý den, chtěla bych zhubnout 5-10 kilo.Měřím 172 a vážím 65 ! je to hrozně moc a nejde mi zhubnout. Sportuji 3x do tydne. Předem děkuji :)

  Anička · 9.04.09 · #

 40. Aničko, radit po internetu jak zhubnout pro konkrétního člověka je nemožné. Nevíme nic o tom, jak intenzivně sportujete, jaký máte jídelniček, jaký jste somatotyp.

  Potřebujete-li profesionální radu přímo pro Vás konkrétně, zkuste si zajít za odborníkem. Bohužel takto nadálku bez informací je nemožné vytvořit nějaký smysluplný plán hubnutí.

  Ivo · 10.04.09 · #

 41. Prosím Vás chtěla bych zhubnout… měřím 184 a vážím 73 :( prosím pomocte mi :(

  karolína · 13.04.09 · #

 42. pro všechny, co chcou zhubnout: NEŽRAT a MAKAT! víc jednodušeji napsat to ani nejde… sám mám 178 cm a aktuálně 82 kg, ještě před 3 týdnama to bylo 86 kg, od té doby se tvrdě dřu na rotopedu a crosstrenažeru, leje ze mě pot, ale mám to tak prozkoušené několikrát (su typ, kterej se bohužel přes zimu neumí udržet a pak zas přibere, nevím, jak to mám dostat pod kontrolu, to je zas můj problém) a funguje to, pozdějc chcu znovu oprášit aji jogging a svůj milovaný tenis – takže kdo chce shodit, tak opakuju jedině POHYB a NEŽRAT (ve smyslu nepřežírat se a snažit se vyhýbat sladkýmu)!!

  Brnak · 21.04.09 · #

 43. Dobrý den!
  Měřím 172cm a vážím 72kg a za poslední půlrok jsem přibrala 10 kg!Nevím čím to je,nikdy jsem s váhou problémy neměla a nemusela jsem nic takového řešit,ale ted se to najednou všechno zvrtlo a nejhorší na tom je,že moje váha se stále zvedá.Podařilo se mi pár kil zhubnout,ale v tu ránu jse je měla zpět a ještě mnohem víc.Hodně jsem se zpravila přes boky a stehna(hlavně vnitřní strana).Byla bych moc vděčná za vaši radu,předem děkuji!

  Markéta · 24.04.09 · #

 44. měřím 162cm a vážím 54 kg kolik je má idealní váha?

  petra · 28.04.09 · #

 45. Prodám Cambridge diet koktejly, tyčinky a ovesné kaše. Kus za 50Kč. Kdo má zájem, ozvěte se!

  Eva · 6.05.09 · #

 46. Jsem sportovní postavy,měřím 155 cm, vážím 66 kg a už mi lékařka říkala, že mi to stačí,že bych neměla hubnout, přesto bych chtěla bych zhubnout na váhu mé výšky, snažím se nežrat, jím stravu, kterou jsem dostala ve FIT BOXU ale zjistila jsem, když jsem si nechala předepsat jídelníček od trenéra FITNESS, že se jídelníček trošku mění. Ale co mne rozhodilo a proto tu píšu,když někdo má 165cm/55kg a ještě chce zhubnout. Tak cvičte, nežerte!! Neříkejte, že jste tlustí ze vzduchu.

  Jarka · 18.05.09 · #

 47. 1. pohlaví, výška – muž , 176 cm 2. věk – 62 3. druh postavy (ektomorf, mezomorf, endmorf)??? – pokud je to poslední docent, tak to nejsem….spíš nad cent!! :-)) 155 kg 4. kolik chcete zhubnout a za jak dlouho -nezáleží za jak dlouho,ale 40-70 kg bych chtěl sundat dolu. 5. kde a jak pracujete, jsem v důchodu 6. zda máte motivaci a chuť cvičit, motivace by byla hubnutí, chuť by byla taky, ale vzhledem k mým nemocem je to dost problém (vysoký KT a artróza 4°v kolenou)Operace doporučena po redukci váhy! 7. jak často můžete cvičit,prakticky pořád pokud neomdlím!! 8. kolik jste ochotni investovat? Toť otázka!? Do jídla či do fitka?
  Když si odložím 500,-kč na jídlo, zůstane mi po zaplacení mých pohledávek na fitko, zhruba 1200,-kč ale z toho si musím ještě kupovat benzín, protože pomocí francouzkých holí se přesunu maximálně 500 – 700 metrů a pak se tři dny léčím! Myslíte že by se dalo ještě zhubnout, aby mně aspoň funebráci unesli!?
  ps:Pro Jarku ( příspěvek 46 )
  Výrok lékařky obezitologie Černý most v Praze po několika měsících zněl “ Bohužel jste jeden z tisíce který bude přibírat i po vodě! :-))

  Honza · 26.05.09 · #

 48. Prosím o radu měřím 197cm a vážím 114kg a je mi 23 let. Chtěl bych poprosit o radu jak často a jak intenzivně (času) bych měl věnovat na crossovem trenazeru týdně, který sem si nedavno pořidil. Díky moc za radu předem.

  Mario · 6.06.09 · #

 49. chtěla bych si u Vás koupit produkty Cambridge Diet, je to možné bez osobní návštěvy poštou na dobírku
  děkuji za odpověď Šenková

  Hana Šenková · 30.06.09 · #

 50. prosim o radu merim 169 a vazim 70 kg je mi 26.chtela bych jeste zhubnout tak 8 kg.mam postavu tvaru hrusky.mam siroke boky.snazim se nejist tak 4 hod nez jdu spat.poradite co bych mela jeste delat,dekuji michaela

  michela · 17.07.09 · #

 51. Dobrý den,

  Je mi 24 let a do posilovny chodím už cca 8 měsíců 3x týdně a za tu to dobu jsem zhubla cca 10 kg (původně 78, nyní 68kg; měřím 167). Myslím si ale, že je to hlavně tím, že jsem začala dodržovat “sacharidové vlny” – jaký na ně máte názor? Nyní se mi ale hubnutí zastavilo a já bych ráda ještě něco shodila (vyrýsovala) + začala jíst “normálně” a nevím, jak na to :) Přestože pravidelně cvičím a zhubla jsem, stále jsou na mé postavě znatelné spíše tuky než svaly :)

  Chodím hlavně na kardio (cca hodinu 3x týdně) + lehké posilování kolem (30min. 3x týdně).

  Můžete mi poradit, co a jak bych měla změnit?

  Karolín · 6.08.09 · #

 52. stejně to jinak nejde než pohybem a pravidelnym jidlem a malo ale když budeš sportovat furt tak to pude dolu i pokud budeš jíst normálnš co vim já sem zhubl 8 kilo

  — martin · 8.08.09 · #

 53. zdravim.vážím 70kg a měřím 172cm.jaká váhá je pro mě ideální?chtěla bych schodit těch 5-6kg.4xtýdně sportuji a nějak to neche jít dolu.poraďte prosím.díky moc předem

  Pavča · 24.08.09 · #

 54. a je mi 14let

  Pavča · 24.08.09 · #

 55. Dobrý den, zajímám se o věci týkající se stravy, pohybu takže i samotného hubnutí. Jedna náštěva u odborníka vychází na 500 Kč, další služby jako je vytvoření jídelníčku na míru nebo jen pouhé rady a tipy jsou také velice nákladné. Proto jsem se rozhodla že se za finančně přístupnou cenu podělím o své skušenosti. Stačí jen napsat na email JaNiShQa.7@seznam.cz , že byste měl/a zájem a já obratem pošlu dotazník, který je pro vytvoření jídelníčku na míru a cvičebního plánu nutný. Po obdržení vyplněného dotazníku odešlu pečlivě připravený jídelníček(bez hladovění) a cvičební plán. Cena za vše je pouhých 100Kč, což si myslím že je přistupné pro všechny. A Při připlacení dalších 50 Kč ráda odešlu typi jak pečovat o pokožku,vlasy nebo například jak bojovat s celulitidou… NEUTRÁCEJTE ZA TABLETKY NA HUBNUTÍ,KTERÉ STEJNĚ OBVYKLE NEPOMŮŽOU, JEDINÝ UČINNÝ ZPŮSOB HUBNUTÍ JE VLASTNÍ SNAHA.. s pozdravem Jana

  Jana · 19.09.09 · #

 56. Dobrý den,chtěla bych zhubnout ale mám problém z jídelníčkem neumím si ho sestavit,a dělám v práci i noční směny tak jestli by jste mi mohl poradit děkuji

  Alena · 21.09.09 · #

 57. dobry den chci se zeptat jak mam zhubnout po porodu,po porodu jsem uz 2 roky a zda se mi ze stale pribiram a chci zhubnout uz kuli malemu a manzelovi.poradite mi jak na to

  sarka · 20.10.09 · #

 58. dobrý den,začínám držet dietu a zajímalo by mě jestli mohu solit, pít perlivou vodu a hořkou čokoládu. Děkuji za odpověd

  Jana M. · 8.11.09 · #

 59. Ahoj, chtela bych poradit … zhubnout v pase mi nedela zadny problem, ale problemem pro me je, ze kdykoliv zhubnu, zmensi se mi i prsa :-( Jde to vubec nejak ovlivnit? Jak spravne cvicit? Vzdycky jsem bud baculka nebo plocha .. co si vybrat :-D diky vsem za rady

  anullka · 16.12.09 · #

 60. Dobrý den, jsem dva měsíce po porodu.Moje váha na konci těhotenství byla 86 kg.Po porodu jsem po tydnu měla na váze 78 kg a pak jsem začala hubnout,svojí vůlí jsem za měsíc zhubla 5 kg,ale po té se mi váha zastavila a nemůžu s tím hnout.Přitom se stravuji zdravě a dietně,nechápu co dělám špatně. Může mi někdo poradit?

  Lucie Boušková · 17.12.09 · #

 61. Dobrý den chtěla bych se zeptat za jak dlouho se dá zhubnout cvičním aerobiku.Cvičím každý den 40minut za jak dlouho by se tímto tréningem dalo zhubnout 15kg velice dekuji za odpověď.

  terka · 11.01.10 · #

 62. [61] – Hubnutí je velmi individuální, nedá se říci bez základních znalostí (jako je váš bazální metabolismus, kolik spálíte kalorií při cvičení, kolik kalorií přijímáte a v jaké formě) jak dlouho Vám bude hubnutí trvat.

  Každopádně doporučuji si dát nějaké menší cíle než zhubnout najednou 15 kg. Např. během tohoto měsíce chci v pasu ubrat 5cm (je lepší sledovat obvody než kg). A každý týden si vyhodnocovat jak se mi můj plán daří.
  Pokud neplním plán, vím že může být někde chyba a začnu se tím zabývat. Např. není problém v tom, že si každý večer dopřeji skleničku vína či piva? Pokud na to sám nestačím, ne že se na všechno vykašlu, že to nemá cenu, ale naopak navštívím někoho kdo mi s tím dokáže poradit (výživovou poradnu, fitness trenéra).

  Ivo - Moje-fitness.cz · 18.01.10 · #

 63. Dobrý den.
  Kde začít? jsem z toho úplně mimo.Celý život bojuji s nadváhou,lépe řečeno s obezitou od porodu mé dnes 16ti leté dcery.Loni v létě á váha dosáhla šílených 110 kg a já se zhroutila.Miluju sladké,nedokážu se ovládnout u zelí,knedlíků a křupek.Řekla jsem se dost!!!!!!
  I když vím,že to není zdravé ani jnak dobré přestala jsem jíst,vodu moc nemusím,ale donutím se vypít někdy i 6l denně,přes léto ze začátku i 10ti litrový kanystr.Je to šílený,ale je to tak,někdy nevypiju ani litr.Je leden 2010 a já mám po občasném týrání sama sebe na strojích 82kg.Pořád to ale není on a já vím,že jakmile začnu jíst normálně,přiberu a navíc i dalších min.10 kg.Prosím vás,nemohu si dovolit dietology,výživové poradce ani posilovnu,tu mám doma,ale nebaví mě to samotnou.Můj sen byl vždy mít své vlastní fitko,kde bych byla s nějakou dobrou kamarádkou a vedli bychom ji k úplné spokojenosti všech lidiček,kteří by k nám chodili.Je pravda,že piji bilinky,jím vlákninu a hodně ovoce a zeleniny,ale co je mím snem? Najít někoho,kdo by mi konečně poradil…POMOHL!!! sestavit jídlo podle mé postavy,podle mého tuku v těle a řekl,jak mám,kdy mám a co mám jíst.Jak mám,kdy mám a jak mám cvičit?Jsem z rodiny,kde nikdo není obtloustlý,jen já jsem černá ovečka.Proč? Neumím se ovládat.Teď už od léta se zase ovládám až moc,ALE JAKMILE VIDÍM NĚKDE JÍDLO,UTÍKÁM!!!Bojím se ho.Na druhé straně když už se normálně najím,tak se vyloženě “přežeru”,protože si řeknu,že už to nemá cenu.A druhý den?To si nedokážete představit….Ty výčitky jsou až smrtelné,takže zase týden nejím,jen piju a tak to jde pořád dokola.Jsem moc ráda,že jsem něco shodila,ale zároveň vím,že je to škodlivé pro můj organismus.Jsem na bylinky a miluji ovoce bohužel stejně tak moc,jako čokoládu.Existuje někdo,kdo mi splní mé dva životní sny v jednom.Najdu takovou kamarádku,přítelkyni,poradkyni a kolegyňku v jednom?Lea.

  Lea · 25.01.10 · #

 64. Ahoj Leo,nenajdeš ve mě sice jak píšeš v poslední větě kamarádku……..ale můžu ti dát radu,která pomohla mě.Měl jsem strašné návaly hladu a sežral bych i vola,dokázal jsem sníst i velkou půlkilovou nutelu za den.A čím to bylo?Cvičil jsem třikrát týdně v posilovně,doslova dřel,ale tělu jsem nedopřával mým stylem jídelníčku,to co potřebovalo a proto tyhle stavy.Tělo si řeklo co potřebovalo, ale mysl nevěděla kdy přestat,a podle toho váha šla nahoru. Jedl jsem(normálně) třikrát denně,klasické české jídla.Stačilo upravit jídelníček a při pomyšlení na sladké,křupky(ty jsem měl také velice rád)knedlíky,bílé křupavé pečivo a vše co jsem jedl s největší chutí to se mnou nic nedělá.Úprava byla asi taková,ze tří jídel na šest,sedm porcí,v každém jídle krom posledního Sacharidy: ale ne jednoduché cukry ale komplexní tzn.vločky,rýži,brambory,rýžové chleby,tmavé pečivo.Proteiny:bílé maso,rybu,bílý jogurt,tvaroh,vajíčka-většinou bílky,20%-30% tvrdý sýr Tuky:olivový olej na úpravu.Nejlepší na tom je,že se nedá ani přecpat tak jako kdysi.Ano jde to ale to je ojedinělá záležitost,když třeba vynechám dvě jídla a pak jím třeba v restauraci.Jo,také mám svůj sen mít svoje fitko,ale nejsou finance a člověk musí někdy býti nohama na zemi.Pak píšeš o týrání na strojích,nerada cvičíš a chceš mít svoje fitko?,beru to tak že to tak nemyslíš,člověk by měl cvičit s radosti s pohybu,není nato když se po cvičení vyplavují endorfiny.Zkus třeba tuhle sacharidovou vlnu i když to nevydržíš a třeba po týdnu vzdáš tak se naučíš obecně jak jíst

  Roman · 11.02.10 · #

 65. tady je ještě ta sacharidová vlna http://kulturistika.ronnie.cz/c-306-sach.-vlny-iv..html

  Roman · 11.02.10 · #

 66. Dobrý den,
  náhodou jsem na vás narazila a potřebovala bych poradit. Mám 178 cm a 87 kg. “Hubnout” tedy zdravěji jíst a víc se pohybovat jsem začala asi před týdnem a už mám 1,5 kg dole. Snažím se, pokud je počasí, každý den jezdit na kole a večer cvičím doma podle hejbejse.tv. Nemám celkem jasno v tom, kdy co jíst. Tedy, podle článků jsem si tady zjistila, že sacharidy ráno a bílkoviny večer?

  Předem moc děkuji za rady.

  Iveta · 6.04.10 · #

 67. Já například přibírám když mám takzvanou pravidelnou stravu. Takže někde je asi chyba. Když jsem byl na dovolené, tam se šlo jen pořádně najíst na snídani, oběd, večeři, svačiny jsem neměl a zhubl jsem o dvě kila. Vrátil jsem se domů a zmenšil porce a zapojil svačiny a zase dvě kila nahoru…
  A jestli je na svačinu jeden celozrnný rohlík s jablkem moc, to už teda nemusím ty svačiny jíst vůbec. Sport? Jednou až dvakrát týdně 1Km plavání, víc nestíhám. Mám 95/176 a pěkně mě to štve.

  — Franta · 1.05.10 · #

 68. Cambridge diet jsem taky zkoušela, v průběhu asi pěti let hned 3x. Uznávám, že z pohledu některých skeptiků asi budu za pitomce. Jako pozitivum bych uvedla opravdu úbytek váhy, 2-3 kg za týden. Po třech týdnech to už vážně bylo hodně znát. Negativem je vysoká cena (cca 1.500 za týden) a navíc není to trvalé, jak je propagováno. Údajně se musí dodržet tzv. přechodový týden (zhruba 10 dní), který je rozhodující pro udržení váhy. Jenže i když to člověk dodrží, stejně se váha postupně vrátí zpátky. Proto taky ty tři pokusy, protože jsem se časem začala domnívat, že jsem ten přechodový týden asi špatně dodržela a proto se to vrátilo. Ale problém je spíš v tom, že jsem to nedržela celý život. Osobní poradkyně vám při první konzultaci řekne, že má klientky co k ní chodí už léta (prý pro udržovací programy) a drží si pořád svou nízkou váhu. A v tom to je, dosažení určené váhy sice trvá jen pár týdnů, ale její udržení na tom programu už je pak na celý život. A ještě jedno negativum, když to berete delší dobu (zhruba déle než 7 týdnů), po nějaké době vám budou hrozně vypadávat vlasy.

  — kobylka · 2.05.10 · #

 69. znám způsob, jak se dá váha redukovat, je to docela slušné, méně drastické a hlavně efektivní – výsledky jsou vidět (u každého samozřejmě individuálně)

  Michal · 8.08.10 · #

 70. Dobrý den, je mi 23 let, měřím 173 cm a vážím 67 kg, ráda bych zhubla na svých klasický 60, při který se cítím dobře. Po rozchodu s přítelem jsem přibrala, protože jsem měla pocit, že musím “zajíst žal”. Můžete mi, prosím, poradit a pomoci? Budu vděčná, díky!

  Vendy · 23.10.10 · #

 71. Dobrý den , je mi 17 let a mám něco přes 70 kilo a 170 cm. Nemám ráda své tělo a nemohu se už dále dívat jak se ničím. Jediný pohyb jsou 2 hodiny týdně tělocviku a 2x týdně 3 kilometrové procházky. Zkoušela jsem již spoustu metod , ale všechny selhaly. Děkuji za odpověď.

  martina · 23.11.10 · #

 72. Za prvé, je důležité se naučit mít rád. Zapomeňte na všechny ideály krásy, které do nás média masírují. Průzkum provedený mezi muži jednoznačně potvrdil, že vychrtlé ženy nejsou pro většinu mužů atraktivní.

  Za druhé, zapomeňte na všechny diety, které rádoby Vám pomohou snížit váhu. Většinou pouze dojde k jojo efektu. (Jednoduše proto, že při dietě snížíte příjem kalorií a tělo si zpomalí metabolismus. Při přechodu na normální režim si pak tělo samozřejmě přebytek začne ukládat do tuků “na horší časy”).

  Osobně bych Vám doporučil si stanovit reálné cíle – např. zpevnit do 2 měsíců stehenní svalstvo a zmenšit objem o 2 cm apod. Nebojte se využít pomoci odborníků, zajít si např. do poraden zdravého životního stylu (dietologické poradny) (u většiny větších nemocnic) a např. se poradit s učitelem tělocviku nebo přímo s osobním trenérem jaký typ tréninku a cvičení pro Vás bude vhodný.

  Ivo - Moje-fitness.cz · 25.11.10 · #

 73. Dobrý den,
  Je mi 15 let, měřím 193 cm, a vážím 92 kilogramů, bydlím na vesnici takže s pohybem nemám problém.
  Svoje stravování vypadá asi takto:
  Snídaně – Sklenice mléka a k tomu banán, jablko nebo pomeranč (1 kus)
  Svačina – 1 rohlík namazaný margarínem
  Oběd – Obědvám ve školní jídelně, takže jednou to jsou špagety, podruhé rýže, jindy brambory atd…
  Večeře – Rohlík namazaný margarínem

  Přes týden sportuji takto:
  Pondělí – 1,5 hodiny posilovna
  Úterý – Školní tělocvik
  Středa – Plavání
  Čtvrtek – Školní tělocvik
  Pátek – nic
  Sobota – Běh s kamarádem (většinou klusem)
  Neděle – nic

  Chtěl bych se zeptat kde dělám ve svém hubnutí chybu. Chtěl bych během 6 měsíců zhubnout alespoň 15-25 kilogramů.
  Napište své názory sem nebo na můj email:
  soska.jakub@gmail.com

  Jakub Soška · 15.02.11 · #

 74. Dobrý den, je mi 21 let, vážím kolem 80 kg a moje výška je 180 cm. Chtěla bych změnit své tělo, protože v mé rodině je k vidění hodně často obezita. Bohužel je u nás doma zažité přejídání a vždy plná lednice. Dá se říct, že jsem se už dokázala vymanit z těchto zlozvyků, poslední 3 roky dost sportuji, podařilo se mi zhubnout 10 kg a snížit konfekční velikost z velikosti 48 a výš na velikost 40:-) mám ze sebe radost,ale stále bych chtěla pro své tělo a zdraví dokázat víc. Chtěla bych snížit váhu na mých vysněných 65-70 kg. Nevím ale jak…
  Jezdím na kole, spinningu, chodím do posilovny pod vedením osobního trenéra a běhám. Bohužel jsem omezená 2 operacemi kolene, takže nemůžu dělat vše. Děkuji předem za odpověď, buď sem nebo na můj mail kanovamonika@seznam.cz

  — Monika · 2.03.11 · #

 75. Cílené hubnutí do léta.

  Zhubnout můžete několika způsoby, ale zdravě a trvale pouze s námi. Začněte hned a poznejte ten rozdíl. Do plavek již se štíhlou, pevnou postavou. Neváhejte a kontaktujte nás.

  Zdeněk Chmel · 28.04.11 · #

 76. Dobrý den mohli, byste mi poslat více informací týkající se individuálního sestavení jídelníčku na míru.
  Kolik by to stálo a dále potřebné informace děkuji.

  Denisa · 28.05.11 · #

 77. Dobrý den ,prosím o radu jak na to ,měřím 165 cm a váha je otřes89 kg , mám postavu hrušky ,potřbala bych shodit břichu a velké boky , prosím o radu ,děkuji

  jarus · 10.06.11 · #

 78. ahojky,chtela bych se zeptat mam 160cm a 65kg,chtela bych dat dolu aspon 10kg,mam se obavat povysle kuze?

  — Lucie · 15.07.11 · #

 79. Ahoj Lucko, pokud budeš hubnout pomalu, tak by ses povyslé kůže obávat neměla

  Jak zhubnout · 18.07.11 · #

 80. Nazdárek vespolek, jdu se vám pochlubit. člověk se totiž musí pochválit sám, když to nikdo jiný neudělá… :))) Měl jsem 119kg při 183cm, tak jsem si řekl, že takhle už to dál nejde, tak jsem přestal pít kofolu, pivo a sirupy, do kafe dávám umělé sladidlo. Denně vypiju nově cca 2l zeleného čaje, jinak jím normálně. Do a z práce chodím pěšky(cca 2,5 km jedna cesta), jinak zatím nic nedělám, abych si zbytečně neničil klouby… no a za dva měsíce bez jakéhokoli násilí jsem na 110kg. Sice vím, že ze začátku to jde rychle, ale třeba to někoho z vás taky nakopne a povzbudí, hlavně myslete pozitivně :)
  P.S.co se týče hubených žen, zkoušeli jste někdy spát na radiátoru? :)))

  Kodo · 24.07.11 · #

 81. Kodo, dobrá práce – jen tak dále. A určitě se přijdi pochlubit jak pokračuješ, je to motivace i pro ostatní.

  — Ivo Toman · 8.08.11 · #

 82. Ja měla problém, nemohla jsem zhubnout, zkoušela všelikajké možné diety, dokonce jsem zkusila krabičkovou dietu a zhubla jsem par kg, ale pak zase rychle zpět. Pak jsem našla jednu osobu, ktera mi moc pomohla a za půl roku mám 25kg dole, nechci tu takto veřejně dávat na něj kontakt, kdyby přecejenom to někdo chtěl zkusit tak můžete napsat a já se vám poptám, hlavně to chce pevné nervy!!!

  Jarka · 13.10.11 · #

 83. Dobrý den,
  nejde mi ani tak o hubnutí jsem v normě ale mám vysoké procento tuků v těle naměřeno 38,7%, je mi 28let. Jak upravit stravu, cvičení, aby toto číslo kleslo
  Děkuji

  Michala · 29.10.11 · #

 84. Dobrý den jen bych chtěla poradit jak se mám stravovat. Vážím 67kg a měřím 170cm. Chtěla bych zhubnout asi tak 10kg, Děkuji za radu. Eva

  Eva · 18.01.12 · #

 85. Super a dost komplexní článek, dík za úžasné tipy.

  Jak zhubnout · 4.03.12 · #

 86. Ahoj holky. Aktuálně řeším svoji postavu. Kamarádka mi poradila Bodyter, ale nějak moc nerozumím tomu jak to funguje. Má s tím některá zkušenosti? Nejbližší salón, kde to dělají jsem našla tento http://bit.ly/Hjr81l

  — Jana · 10.04.12 · #

 87. Dobrý den, Chtěl bych poprosit o radu, měřím 198cm a teď mám 105kg (předtím 113) daří se mi hubnout chodím do fitness a upravil jsem si i stravu, ale je to taková že jím pořád to samé,Chtěl bych nějak obohatit jídelníček,je to moc stereotypní. Do teď jím každé ráno mysli s mlékem k svačině celozrné housky , k obědu kuřecí maso na kari s rýží a v tom zeleninou,a k večeři celozrný chleba s cottage sýrem někdy si dám k tomu nějakou zeleninu. Nebráním se návrhům ;), od příštího týdne si zařazuji rybu 2x týdně k obědu.
  A ještě mam jednu otázku,jak je to s jídlem po 18:00 ? je to pravda nebo je to jen mýtus ? (zatím to držím)
  Díky za rady s pozdravem Vašek

  — Vašek · 16.05.12 · #

 88. http://dobreazdrave.cz/hubnete-podle-diet-to-nedopadne-dobre/ S dietama se musí opatrně.

  dobreazdrave.cz · 16.05.12 · #

 89. Dobrý den,
  Je mi 13 let a mám 70 kilo a už s tím bojuji dlouho a výšku sem málem zapomněla 167 cm chtěla bych zhubnou do 7 týdnů alespoň 6 kilo a mám velký problém chodím do školy a mám školní stravu a můj velký hřích je sladké…
  prosím pomohli by jste mi ……

  Julie · 18.05.12 · #

 90. dekuji

  dukanova dieta · 3.06.12 · #

 91. doporucuji

  cviky na brucho · 17.07.12 · #

 92. Dobrý den mám 21 roku 178 cm a 90 kg jak mám zhubnout aspon 10 kilo?

  katy · 30.07.12 · #

 93. Dobrý den,

  měla jsem podobný problém. Nejdříve jsem měla sedavou práci a tak jsem přibrala a teď jsem sice zaměstnání změnila ale váha mi nechtěla jít dolů. Začala jsem používat jeden spalovač, který funguje pouze při sportu a tím že hodně jezdím na kole a chodím na procházky se spsem, jsem shodila cca 4-5 kg za 1,5 měsíce s tím že na kole jezdí 1 max 2x týdně. Takže neuvěřitelné výsledky. Takže doporučuji spalovače :)

  — Lumik · 7.08.12 · #

 94. V článku spomínate Atkinsovu diétu. Každý, kto s ňou chce začať, by mal určite poznať aj jej riziká, medzi ktoré patrí napr. fakt, že jedálniček Atkinsovej diéty je chudobný na príjem energie, pretože sa obmedzuje príjem sacharidov a telo sa dostáva do ketózy.

  Atkinsova diéta · 21.10.12 · #

 95. Všechny Vás zdravím a držím palce s hubnutím.

  Pracuji teď na projektu a to sepsaní všeho, co mi pomohlo zhubnout 20 Kg a natrvalo. Nejsou v tom žádné léky a nic nemusíte platit je to zcela zadarmo. Sepsaný jsou jen mé zkušenosti. Pokud by Vás to zajímalo více najdete na mých osobních stránkách. http://jak-jsem-zhubnul.webnode.cz/

  Toly · 24.10.12 · #

 96. rada by som dala do pozornosti nasledujucu dietu, ktorej nazov je zdrava dieta. uz z nazvu vyplyva, ze je naozaj zdrava. pri jej drzani nedochadza k deficientu ziadnych vitaminov, mineralov ani makrozivin. vhodna je pre vsetky vekove skupiny. viacero ludi ma s nou vyborne vysledky. viac sa o nej docitate na http://www.dietyachudnutie.sk/

  Zdravá diéta · 30.10.12 · #

 97. Dobry den zravím všechny, a zarověn všechny prosím o pomoc :( jsem mladý 17letý kluk važím 85kg a měřím 180Cm mím cílem je už druhým rokem vyrysovat břicho :( chodím někdy do fitka a dělam kick-box, ale chci začít chodit pravidelně do posilovny mam už koupenou permanetku ale nemam žadný planek , tak bych chtěl někoho poprosti a zaslání nakého planku s jidelníčkem a jak rozdelit treningy jako po kolikátem jídlě asik tak atd.. :)) děkuji všem :)

  Robert · 21.01.13 · #

 98. Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat na váš názor na tento přípravek: GMN complex. Chci začít hubnout. Mám 90kg (výška 173cm) a chci tuto váhu snížit na 60-65kg. Připravila jsem si cvičební plán, i úpravu jídelníčku, a proto by mě zajímal názor. Předem děkuji.

  Denny · 7.10.13 · #

 99. dobrý den,jestli to půjde, potřebovala bych pomoc.Měřím 172cm a vážím 88kg.
  Chtěla bych zhubnout a nevím, jak nato.
  Mám sedavé zaměstnání, necvičím, protože mám problém se zády.

  Předem děkuji moc.

  eva · 28.10.13 · #

 100. Nikdy jsem nebyla na žádné dietě, ale po narození dcery má váha neustále šplhala nahoru a to i díky stresu. Je mi 37 let a v práci dvě moje kolegyně držely Cambridge diet a dělala jsem si z toho legraci. Já přece běhala 5-10 km denně, jedla pravidelně v malých dávkách, ale za 3 měsíce já zhubla 7 kg (a to mám stále 30 kg nadváhy) a holky zhubly tak, že jedna 54 kg za 10 měsíců a druhá 15 kg za 2 měsíce. Tak jsem to zkusila také a jsem spokojená, pomalu jsem začala běhat, viditelně hubnu a po měsící jsem zhubla 8.5 kg. Jsem spokojená, protože tato dieta je pod dohledem a mě prostě sedla. Samozřejmě mohu doporučit jen lidem, co chtějí změnit životní styl trvale, protože tato dieta pomůže. Nechci tu dělat reklamu, ale jen se podělit o vlastní zkušenost.

  Pavla · 12.12.13 · #

 101. Dobrý den, bude mi 16, měřim 158 cm a mam někdy až 60 kg(vetsinou nad 58). Ve skole jsem skoro vzdy az do ctvrt na pet a dojizdim daleko, takze casu moc nemam. Hraju ringo (1 tydne) a hraju velmi pokrocile ping-pong. Nadměrně se potím a to i když je mi zima. Chtela bych mít štíhlejší a tvarovanější postavu. Chci se lépe cítít, ale večer jsem spíš ráda, že sem doma v klidu… Jo a mam problem s pitim, obces se vecer nachytam, ze sem pres den nevypila skoro nic, ale ja žízen nemivam (pokud neni parny vedro – hodne rudnu a potim se) a jinak me vubec nenapadne se napit a ani se mi nechce…. Co mam zmenit? A kdy cvičit?

  Barbora · 16.01.14 · #

 102. Ahojky základem je jídelníček. Ten je nejlepší na www.xjidelnicek.cz.

  Kamca · 1.04.14 · #

 103. Ahojky, je pravda, že bez pohybu a změny jídelníčku to nejde. Já jsem k tomu všemu navíc začala užívat přípravek TRF od Miss Cosmetic a fakt je to hubnutí mnohem účinnější a efektivnější.

  Jana · 28.04.14 · #

 104. Máte někdo nějakou zkušenost s Naturhouse? Něco málo jsem četla na internetu, ale zajímaly by mě nějaké konkrétní názory.

  markiburesova · 1.09.14 · #

 105. Samozřejmě je hubnutí cvičením fajn, ale co se stane, když máte velký zadek? Ten se vám akorát zpevní a zmenšit ho bude nadlidský problém.
  Slovo dieta se mi hnusí. Já mluvím o řízeném stravování. Možná si budete myslet, že je to to stejné, ale já v tom vidím rozdíl. To co je zdravější doporučuji jíst kdykoliv, méně zdravé jen když je velká chuť a jen občas.
  Touhle mou metodou se mi povedlo zhubnout 27 kilo.

  Lenka Mazurowská · 6.01.15 · #

 106. nemůžů hubnout protože furt žerů prosím poratte mi jak hubnout

  JIŘÍ · 21.07.15 · #

 107. Ahojky, bez změny stravování to opravdu nelze, k tomu jsem už také konečně dospěla a ono to tak opravdu funguje! :) Základem je kvalitní a pestrá strava a pravidelnost v jídle. Inspirativní článek o tom jak snídat a jíst zdravě http://bodyshape.cz/ovesna-kase-a-hubnuti/ Určitě si z toho něco odnesete jako já. :) Elis

  Eliška · 5.08.15 · #

 108. Ahoj koupím cokoliv Polívky koktejly kaše atd do tisíc 1000 kč

  Zuzana · 1.11.15 · #

 109. @JIŘÍ: tak zkus francouzskou dietu. Je založená na sýru Žerméně. ;-)

  Ivans · 3.02.16 · #

 110. @Zuzana: Tak si zajdi na http://galenus.cz/clanky/vyziva/hubnuti-nejcastejsi-dotazy a pak mi pošli 500,- jako díky, že jsem ti ušetřila tu 1000,- ;-)

  Ivans · 3.02.16 · #

 111. Zabývám se sestavováním jídelničku pro sacharidové vlny a sestavováním jídelničku pro redukční dietu na míru. V jídelníčku se snažím o pestrost potravin, dobrou chuť jídel a snažím se vyhovět přáním klienta. Jídelniček je včetně receptů a instrukcí. Cena je od 100,- za týden. Podrobnější informace: zuzanadolezalova@email.cz, nebo na FCB stránce mě najdete jako Zuzka Doležalová-dieta, jsou tam -názory a recenze lidí, kterým se povedlo díky mě zhubnout.

  zuzana · 10.02.16 · #

 112. Na takové drastické diety se vykašlete :) Stejně s tím jednou skončíte a pak to bude to samé znova! Já moc cvičení neholduji, tak jsem zkusila EMS – 20 minut je jako tři hodiny v posilovně a bez námahy. Kdo bydlí v Pardubicích, tak vřele doporučuji FitRevolution, kam chodím i já http://fitrevolution.cz/

  Genesis · 18.07.16 · #


Jaký je opak dne?

Fitness menu