Diety a jídelníček - jak zhubnout nebo naopak přibrat?

Obrázek ženy s jídlem

Ptáte se jak zhubnout, nebo která dieta je opravdu účinná? Nebo máte naopak problém s přibíráním svalové hmoty po fitness tréninku? Nabízíme přehled diet a jídelníčků, které Vám pomohou.

Informace zde uveřejněné většinou vycházejí z poznatků a studia předmětu Výživa ve sportu, měli byste si však před jejím aplikováním poradit s výživovým poradcem, případně si nechat sestavit jídenlíček na míru od našich odborníků.


Články o tématu: Diety a jídelníčky

Super Size Me - film o rychlém občerstvení

Film Super Size Me

Také rádi zavítáte do rychlého občerstvení typu Mc Donald, Burger King atd? Než do sebe opět hodíte pár kousků nějakého toho burgeru nebo chicken nuggets, doporučuji shléndout film Super Size Me.

Jedná se o nezávislý "dokument", experiment, který představuje divákovi šílený nápad - po dobu jednoho měsíce stravování v Mc Donald, včetně všech jeho následků.

Vydáno: 29.01.10 | Komentář [7]

Hubnutí jako novoroční předsevzetí

Tlustý muž po Vánocích

Každé období v roce má svoje klasické standardní rituály, které většina z nás povinně absolvuje. Můžeme hovořit například o letních dovolených, předvánočním shonu či jarním úklidu. Ovšem je tu ještě jeden rituál, který si mnoho lidí ani neuvědomuje. Ten je spojen s příchodem nového roku a dlouhými lednovými večery. Toto období obecně přináší nejen různá novoroční předsevzetí, ale také s rozhodnutí mnoha z nás, učinit něco se svojí postavou. Důvod je jednoduchý, Vánoce jsou již od pradávna nejen svátky narození Krista, ale i svátky nesměrného konzumu a hodování. Byl by nesmysl pokrytecky moralizovat a navzájem se nabádat k asketickému stylu života, zvláště potom v období Vánoc. Když pomineme chorobné obžerství, tak se alespoň jednou v tento krásný čas každý z nás přejí a také spořádá průběžně takovou dávku cukroví, kterou snad ani neviděl za celý uplynulý rok.

Vydáno: 16.01.10 | Komentář [4]

Hubnutí po Vánocích

Žena na váze

Rozhovor uskutečněný s Bc. Ondřejem Štaudem pro MF DNES na téma hubnutí po Vánocích.

Bramborový salát, smažený kapr, vypečená husička. To má většina lidí za sebou. Touha zhubnout proto patří mezi nejčastější novoroční předsevzetí.

Kromě adventního šílenství při honbě za dárky mají Vánoce ještě jednu neřest – nestoudné hodování, mlsání a přejídání se cukrovím. V lednu se pak lidé, a zvlášť citlivé jsou na to ženy, při pohledu do zrcadla často diví, kde ke špíčkům na břiše či na stehnech přišli.

 

Vydáno: 18.01.09 | Komentář [2]

Hubnutí - jak hubnout efektivně

Hubnoucí žena

Hubnutí je snad nejdiskutovanějším slovem na světě v oblasti zdravého životního stylu. Obezita je velký problém a řada vlád se již rozhodla s obezitou začít aktivně bojovat finančními dotacemi do osvěty zdravého životního stylu, protože obezita ročně stojí pokladny státních rozpočtů řadu peněz. O hubnutí jsme se bavili také v pořadu v televizi Top TV, kam jsme byli pozvání jako hosté. V tomto článku se dočtete o hubnutí vše, co byste měli vědět. Takže pokud chcete zhubnout, není nic jednoduššího než hurá do hubnutí.

Vydáno: 27.03.06 | Komentář [112]

Sacharidové vlny

Čokoláda

Sledujete TOP TV? Tento týden běží druhý a závěrečný díl s Milesem, panem doktorem Muchou a Luckou Koňaříkovou o hubnutí. Dnes přinášíme Sacharidové vlny. Co to jsou sacharidové vlny? Jsou skutečně nejvhodnější dietou k hubnutí? Přinášíme unikátní jídelníček sacharidových vln pro Vaše hubnutí.

Vydáno: 21.03.06 | Komentář [72]

Dělená strava - otázky a odpovědi

Talíř s jídlem

Uplynulý týden jste měli možnost na stanici Top TV shlédnout rozhovor na téma “Dělená strava”. Pro ty z vás, kteří pořad nestihli nebo namohli naladit, přinášíme rozšířené povídání ve formě otázek a odpovědí.

Vydáno: 20.03.06 | Komentář [5]

Dělená strava - TOP TV

Talíř s jídlem

Od 13.2.2006 – 19.2.2006 běží v televizi TOP TV magazín Lucky Koňaříkové – Top Styl. Tento týden běží díl ve kterém naleznete příspěvek o dělené stravě u kterého jsme byli hosté. Přinášíme recept který Miles připravoval v průběhu natáčení.

Vydáno: 13.03.06 | Komentář

Přibíráme jídelníček 1. – 4. týden

Tak jste se konečně dočkali. Je zde další velmi očekáváný díl oblíbeného seriálu přibíráme s Milesem. Dnes přinášíme podrobný první jídelníček pro 1. – 4. týden. Jídelníček vypracoval přední odborník na fitness a kulturistiku.

Vydáno: 15.02.06 | Komentář [7]

Jak přibrat – jak cvičit a kdy a co jíst

A pokračujeme s menším zpožděníčkem v dalším díle o přibírání v seriálu přibíráme s Milesem. Dnes se budeme věnovat podle edičního plánu tématu jak cvičit a kdy a co jíst. Jak jsme zjistili tak existuje celá řada čtenářů kteří náš seriál sledují a to jen potvrzuje fakt že přibírání je správné se věnovat – tedy minimálně mu věnovat stejnou pozornost jako hubnutí.

Vydáno: 5.02.06 | Komentář [15]

Jak přibrat – kolik proteinů a sacharidů

A pokračujeme v seriálu o přibírání. Miles začal chodit do posilovny a jíst upravený jídelníček. Zajímá vás jak jíst? Kolik potřebujete proteinů a sacharidů na to abyste přibrali? Kolik masa, rýže byste měli spořádat abyste nabrali – nejen to se dozvíte v dalším – dnešním díle – přibíráme s Milesem.

Vydáno: 30.01.06 | Komentář [16]

Zeleninový salát pro zasycení při hubnutí

Chcete zhubnout? Hubnutí není samo sebou – začít by se mělo úpravou jídelníčku. Tento článek není návod jak zhubnout ale přináší recept na super zeleninový salát který vás příjemně zasytí a obsahuje pouze zeleninu a tudíž řadu vitamínů, minerálů a antioxidantů. Zeleninový salát nejen pro ty co hubnou vám přináší Luboš Ďurica

Vydáno: 9.01.06 | Komentář

Fitness menu